Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Викс Актив Медекспекто

Міжнародна назва: Guaifenesin
Виробник: Проктер енд Гембл Мануфекчурінг ГмбХ, Проктер енд Гембл Штр. 1, 64521, Грос-Герау, Гессен, Німеччина.
АТ Код: АТХ R05C A03
Клінико-фармакологічна група: Відхаркувальні засоби.
Форма випуску: Сироп

Склад

діюча речовина: гвайфенезин;

1 доза (15 мл) сиропу містить гвайфенезину 200 мг;

допоміжні речовини: сахароза, сахарин натрію, пропіленгліколь, етанол 96 %, натрію цитрат, кислота лимонна безводна, натрію кармелоза, поліетиленоксид, аромат мед-імбир (містить натуральний мед та імбир), аромат вербени, левоментол, макроголу стеарат, натрію бензоат (E 211), вода очищена.

Показання

Полегшення кашлю при застудних захворюваннях і гострих інфекційних захворюваннях верхніх дихальних шляхів.

Протипоказання

Гіперчутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин. Порфірія.

Побічні дії

Рідко гвайфенезин може викликати шлунково-кишковий дискомфорт, в т. ч. такі симптоми, як нудота, блювання і діарея (частота виникнення такої реакції становить від ≥1/10000 до ≤1/1000).

Є рідкісні повідомлення про камені сечового міхура або нирок у пацієнтів, які упродовж тривалого часу приймали великі кількості гвайфенезину.

Передозування

Симптоми: незначне або помірне передозування може спричинити запаморочення або вертиго та шлунково-кишкові розлади. Дуже високі дози можуть викликати такі симптоми, як збудження, сплутаність свідомості та пригнічення дихання.

Лікування: лікування симптоматичне, зокрема промивання шлунка та загальні підтримувальні заходи.

Лікарська взаємодія

Досліджень взаємодії не проводилось.

Особливі вказівки

Препарат слід застосовувати з обережністю таким категоріям пацієнтів:

  • з хронічним або безперервним кашлем, обумовленим астмою, палінням, хронічним бронхітом та емфіземою;
  • з порушенням ниркової функції;
  • з міастенією гравіс;
  • з гострими шлунково-кишковими розладами.

1 доза (15 мл) сиропу містить 5,5 г сахарози (цукру), що відповідає 0,46 хлібної одиниці. Це слід враховувати пацієнтам з цукровим діабетом.

1 доза (15 мл) сиропу містить 0,63 г алкоголю. Це слід враховувати пацієнтам з захворюваннями печінки, епілепсією, мозковими порушеннями, хворим на алкоголізм.

Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, порушенням всмоктування глюкози та галактози або дефіцитом цукрози-ізомальтози не слід приймати цей препарат.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

Препарат незначно впливає на швидкість реакції, що слід враховувати при керуванні автотранспортом та роботі з іншими механізмами.

Використання препарату дітьми

Препарат застосовують дітям відповідно до рекомендацій щодо дозування, вказаних у розділі «

Використання вагітними або при годуванні груддю

Даних щодо безпеки застосування гвайфенезину у період вагітності або годування груддю недостатньо.

Гвайфенезин у невеликих кількостях виділяється в грудне молоко, але доказів впливу на немовлят, яких годують грудним молоком, немає.

Призначення препарату в ці періоди можливе лише у випадку, коли очікувана користь перевищує ризик.

Упаковка

По 120 мл або 180 мл у флаконі, по 1 флакону з мірним ковпачком у коробці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

3 роки.

Після відкриття флакону – 3 місяці.

Зберігати при температурі не вище 25 °C у недоступному для дітей місці.


Отзывы