Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Туссин Плюс

Виробник: Сагмел, Інк.
АТ Код: АТС R05F
Клінико-фармакологічна група: Протикашльові засоби з експекторантом.

Склад

5 мл сиропу містять гвайфенезину 100 мг, декстрометорфану гідроброміду 10 мг;

допоміжні речовини: гліцерин, сироп кукурудзяний, кислота лимонна, ментол, натрію бензоат, вишнева смакова добавка, барвник червоний FD&C № 40, натрію сахаринат, вода.

Показання

Для зменшення інтенсивного сухого, подразливого кашлю і подразнення горла при інфекційно-запальних захворюваннях органів дихання, дитячих інфекційних хворобах (у тому числі коклюш).

Дозування

Застосовують внутрішньо після їди, за допомогою мірної скляночки або чайної ложки. Разова доза залежно від віку становить: для дітей віком від 2 до 6 років – до позначки 0,5 TSP на мірній скляночці або половину чайної ложки; від 6 до 12 років – до мітки 1 TSP або 1 чайну ложку; старше 12 років і дорослим – до позначки 2 TSP або 2 чайні ложки. Приймають через кожні 4 год.

Побічні дії

Можливі нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, сонливість.

Передозування

Можливо посилення проявів описаних побічних дій. Терапія симптоматична.

Лікарська взаємодія

Препарат не варто призначати одночасно з інгібіторами МАО, а також протягом 2 тижнів після припинення їхнього прийому.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Комбінований препарат. Декстрометорфану гідробромід підвищує кашльовий поріг і пригнічує аферентні імпульси зі слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, знижуючи інтенсивність сухого подразливого кашлю. Декстрометорфан не виявляє аналгезуючої дії, не пригнічує дихальний центр, не спричиняє формування медикаментозної залежності. У терапевтичних дозах не зменшує активності війчастого епітелію дихальних шляхів. Гвайфенезин знижує в'язкість мокротиння і поліпшує його відходження шляхом стимуляції секреції компонентів бронхіального слизу з низькою в'язкістю, деполімеризації кислих мукополісахаридів і підвищення функціональної активності війчастого епітелію дихальних шляхів. Гліцерин і кукурудзяний сироп пом'якшувально діють на слизову оболонку глотки, зменшуючи подразнення в горлі. Після прийому гвайфенезин і декстрометорфан добре всмоктуються зі шлунково-кишкового тракту, швидко метаболізуються і екскретуються нирками у вигляді метаболітів.

Фармакокінетика

Після прийому гвайфенезин і декстрометорфан добре всмоктуються зі шлунково-кишкового тракту, швидко метаболізуються і екскретуються нирками у вигляді метаболітів. Показання для застосування. Для зменшення інтенсивного сухого, подразливого кашлю і подразнення горла при інфекційно-запальних захворюваннях органів дихання, дитячих інфекційних хворобах (у тому числі коклюш).

Особливості застосування

Вагітність і годування груддю.

Дотримуватись обережності при призначенні препарату вагітним та жінкам, які годують груддю, а також на фоні загострення виразкової хвороби шлунка.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами.

Пацієнтам, які застосовують Туссин Плюс, необхідно дотримуватись обережності при керуванні автотранспортними засобами та роботі зі складними механізмами через можливість виникнення сонливості.

Упаковка

Пластиковий флакон по 118 мл із мірною скляночкою в картонній упаковці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

Зберігати в недоступному для детей, сухому місці при температурі 15 - 30 °С. Термін придатності – 3 роки.