Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Тримол

Виробник: АДЖАНТА ФАРМА Лімітед.
АТ Код: АТС N02B Е51
Клінико-фармакологічна група: Аналгетики та антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків.
Форма випуску: Таблетки

Склад

1 таблетка містить парацетамолу 250 мг, кофеїну 30 мг, пропіфеназону 150 мг;

допоміжні речовини: крохмаль, метилпарабен, пропілпарабен, желатин, етилцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят, целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрогенфосфат дигідрат.

Показання

Больові синдроми: головний та зубний біль, мігрень, артралгія, міалгія.

Протипоказання

Підвищена чутливість до одного з компонентів препарату. Тяжкі захворювання печінки і нирок, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, захворювання крові, цукровий діабет, зловживання алкоголем. Вагітність і годування груддю. Дитячий вік до 12 років.

Дозування

Дорослим та дітям старше 16 років призначають по 1 таблетці 3 рази на добу. При гострому болю рекомендують застосовувати 2 таблетки одразу. Максимальна добова доза –6 таблеток.

Дітям віком від 12 до 16 років призначають по 1 таблетці 1 на один прийом. Максимальна добова доза – 3 таблетки.

Максимальний курс лікування – 3 - 5 днів.

Побічні дії

У поодиноких випадках можливі нудота, біль в епігастрії, блювання; можливі порушення функції печінки; лейкопенія, нейтропенія, панцитопенія, у деяких пацієнтів – агранулоцитоз, тромбоцитопенія; алергічні реакції (почервоніння шкіри, свербіж, еритема, кропив’янка). У дітей можлива підвищена збудливість та порушення сну.

Передозування

Ознаки передозування та отруєння препаратом, через вміст парацетамолу, часто виявляються протягом 24 - 48 год, але можуть бути відстрочені на якийсь час. Ушкодження печінки (гепатоцелюлярний некроз) і порушення функцій печінки може призвести до коми. Клінічні прояви ушкоджень печінки можуть не виявлятися від 2 до 4 днів після передозування. Промивання шлунка показано, якщо може бути виконано протягом 6 год після підозрюваного передозування парацетамолом. Цитостатичні ефекти можуть бути зменшені через внутрішньовенне введення сполук сулфідрилу, таких як цистеамін або N-ацетилцистеїн, по можливості протягом восьми годин після передозування.

У поодиноких випадках після передозування препаратом може розвинутись гостра ниркова недостатність, спричинена парацетамолом, що входить до складу лікарського засобу.

Терапія симптоматична.

Лікарська взаємодія

Ефект дії парацетамолу посилюється при його комбінації з кодеїном, аскорбіновою кислотою, скополаміном, хлорфенаміном, пропіфеназоном та кофеіном. Пропіфеназон може підсилювати дію пероральних протидіабетичних засобів, сульфаніламідних препаратів, антикоагулянтів. Ефективність препарату зменшується при одночасному застосуванні з колестираміном, холінолітиками, антидепресантами, лужними засобами.

Алкоголь підсилює токсичну дію препарату.

Не рекомендується застосовувати Тримол одночасно з іншими препаратами, які містять парацетамол.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Тримол – комбінований препарат, який має аналгезуючу, жарознижувальну та слабко виражену протизапальну дії. Препарат містить парацетамол, який послаблює відчуття болю та знижує температуру тіла. Аналгезуюча дія парацетамолу включає також вплив на центральну нервову систему. Жарознижувальна дія опосередкована впливом на регулюючі центри гіпоталамуса. Кофеїн стимулює психомоторні центри головного мозку, чинить аналептичну дію, посилює ефект аналгетиків, усуває сонливість і відчуття втомлюваності, підвищує фізичну і розумову працездатність. Пропіфеназол чинить знеболювальну і жарознижувальну дію.

Фармакокінетика

Не вивчалась.

Особливості застосування

Тримол з обережністю призначають пацієнтам з порушенням функції печінки та нирок, з доброякісною гіпербілірубінемією, гепатитом, а також для лікування хворих літнього віку.

Тривале застосування аналгетиків, що містять парацетамол у високих кумулятивних дозах в окремих випадках, може призвести до медикаментозної нефропатії або необоротної ниркової недостатності.

З обережністю слід призначати препарат пацієнтам з бронхіальною астмою, хронічним ринітом, хронічною кропив’янкою, а також пацієнтам, які мають підвищену чутливість до інших протизапальних засобів.

Під час лікування не слід вживати алкоголь.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами.

При застосуванні в терапевтичних дозах препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері №10; 1 блістер у картонній упаковці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °C. Термін придатності – 4 роки.