Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Сондокс

Міжнародна назва: Doxylamine
Виробник: ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».
АТ Код: АТС R06А А09
Клінико-фармакологічна група: Антигістамінні засоби для системного застосування.
Форма випуску: Таблетки

Склад

діюча речовина: 1 таблетка містить доксиламіну сукцинат (у перерахуванні на безводну речовину) 15 мг (0,015 г);

допоміжні речовини: магнію стеарат, лактози моногідрат, крохмаль картопляний, целюлоза мікрокристалічна.

Показання

Безсоння.

Протипоказання

Закритокутова глаукома в анамнезі пацієнта або в сімейному анамнезі, порушення з боку уретри і простати з ризиком затримки сечі, індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

Обмеження до застосування: захворювання легенів.

Дозування

Застосовувати внутрішньо. Дорослим і дітям віком від 15 років призначати по ½-1 таблетці препарату на добу за 15-30 хв до сну. Залежно від індивідуальної реакції хворого доза препарату можна збільшити до 2 таблеток на добу. Тривалість лікування становить від 2 до 5 діб. Якщо безсоння зберігається довше 5 днів, необхідно проконсультуватися з лікарем щодо доцільності подальшого застосування препарату.

Побічні дії

Сонливість зранку (коригується зменшенням дози).

Атропіноподібний ефект препарату може проявлятися запором, сухістю у роті, затримкою сечовиділення та порушенням акомодації; сильним серцебиттям; можливі алергічні реакції, включаючи шкірні висипання, свербіж.

У разі виникнення будь-яких небажаних реакцій слід зернутися до лікаря.

Передозування

Можливе тільки при застосуванні великих доз препарату.

Симптоми. Першими ознаками гострого отруєння є сонливість; ознаки антихолінергічних ефектів: сухість у роті, синусова тахікардія; збудження, галюцинації, атаксія, порушення координації рухів, атетоз, судоми. Симптоми виникають у вказаній послідовності, однак у деяких випадках першими симптомами гострого отруєння можуть бути тремор та атетоз. Часто спостерігаються симптоми атропінізації – мідріаз та параліч акомодації, гіперемія шкіри обличчя, гіпертермія. У разі відсутності лікування може розвинутися кома, що супроводжу­ється колапсом. Навіть якщо судоми не виникають, гостре отруєння доксиламіном іноді викликає рабдоміоліз, який може ускладнитися гострою нирковою недостатністю. Такий м’язовий розлад є поширеним, що вимагає проведення систематичного скринінгу шляхом вимірювання активності креатинфосфокінази.

Лікування. Симптоматичне. При ранньому початку лікування рекомендується застосовувати активоване вугілля (50 г дорослим, 1 г/кг дітям). Проводити штучну вентиляцію легень, призначати протисудомні препарати.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні з атропіном та атропіноподібними лікарськими засобами (іміпрамінові антидепресанти, антихолінергічні протипаркінсонічні препарати, атропінові спазмолітичні лікарські засоби, дизопірамід, фенотіазинові нейролептики) можуть розвиватися такі побічні ефекти як затримка сечі, запор, сухість у роті.

При одночасному застосуванні з іншими антидепресантами, що впливають на центральну нервову систему (похідні морфіну: знеболювальні; засоби, що застосовуються для лікування кашлю і замісної терапії, нейролептики; барбітурати, бензодіазепіни; анксіолітики, крім бензодіазепінів; седативні антидепресанти: амітриптилін, доксепін, міансерин, міртазапін, триміпрамін; седативні Н1-антигістамінні засоби; антигіпертензивні засоби центральної дії; інші: баклофен, пізотифен, талідомід) посилюється пригнічення центральної нервової системи.

Алкоголь посилює седативну дію доксиламіну.

Запобіжні заходи

Оскільки препарат містить лактозу, він протипоказаний у випадках вродженої галактоземії, при синдромі порушення абсорбції глюкози та галактози, лактазній недостатності.

Як і всі снодійні або седативні засоби, доксиламіну сукцинат може загострювати синдром нічного апное (збільшення кількості і тривалості зупинок дихання). Н1-антигістамінні засоби слід застосовувати з обережністю пацієнтам літнього віку через ризик виникнення запаморочень, що може збільшити ризик падінь (наприклад, коли люди встають вночі) з наслідками, які часто є серйозними для даної категорії пацієнтів.

Для запобігання сонливості протягом дня необхідно враховувати, що тривалість сну після прийому препарату повинна бути не менше 7 годин.

Під час прийому препарату слід уникати прийому алкоголю.

При пробудженні серед ночі після прийому препарату можливі загальмованість або запаморочення.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

Препарат впливає на швидкість психомоторних реакцій, тому слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Використання препарату дітьми

Застосовувати дітям віком від 15 років.

Використання вагітними або при годуванні груддю

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері. По 1 або 3 блістери у пачці.

Категория видачі

Без рецепта.

ИНСТРУКЦИЯ

по м

Умови та терміни зберігання

3 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Зберігати при температурі не вище 25 0С.


Комментарии: