Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Ринза Хотсип

Виробник: Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми “Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд”).
АТ Код: АТС N02В Е51
Клінико-фармакологічна група: Аналгетики та антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків.
Форма випуску: Порошок для орального розчину

Склад

діючі речовини5 г порошку містять парацетомолу 750 мг, феніраміну малеату 20 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг, кофеїну 30 мг;

допоміжні речовини:

порошок зі смаком апельсина: безводна лимонна кислота, натрію сахарин, натрію цитрат, сахароза, барвник жовтий захід (Е 110), смакова добавка апельсина;

порошок зі смаком лимона: безводна лимонна кислота, натрію сахарин, натрію цитрат, сахароза, барвник хіноліновий жовтий (Е 104), смакова добавка лимона;

порошок зі смаком чорної смородини: безводна лимонна кислота, натрію сахарин, натрію цитрат, сахароза, барвник кармоїзин (Е 122), смакова добавка Тутті-фрутті, смакова добавка малини, смакова добавка чорної смородини;

порошок зі смаком меду і лимона: безводна лимонна кислота, натрію сахарин, натрію цитрат, сахароза, барвник хіноліновий жовтий (Е 104), смакова добавка меду, смакована добавка лимона;

порошок зі смаком журавлини: безводна лимонна кислота, натрію сахарин, натрію цитрат, сахароза, барвник кармоїзин (Е 122), смакова добавка журавлини.

Показання

Симптоматичне лікування застудних захворювань та грипу,

які супроводжуються пропасницею, головним болем, закладеністтю носа, нежитем, чханням та сльозотечею, синусовим болем і болем у горлі.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Виражені порушення функції нирок та печінки, тиреотоксикоз, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, патологія крові, цукровий діабет, хронічний алкоголізм, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки; хвороби підшлункової залози і сечового міхура; утруднене сечовипускання при аденомі передміхурової залози, вагітність та період годування груддю. Дитячий вік до12 років.

Препарат протипоказаний пацієнтам, які приймають трициклічні антидепресанти або бета-блокатори, або тим, хто приймає або приймав протягом двох останніх тижнів інгібітори моноаміноксидази.

Не застосовувати хворим на фенілкетонурію. Не рекомендується застосовувати хворим з

підвищеним рівнем згортання крові.

Дозування

Дорослим та дітям старше 12 років Ринзу Хотсип® призначають по 1 пакетику до 3 разів на добу. Вміст пакетика розчиняють у склянці теплої води. Розчин приймають відразу після приготування, незалежно від прийому їжі, але не натще. Інтервал між прийомами лікарського засобу має бути 4 – 6 годин. Для пацієнтів з порушенням функції нирок (кліренс креатиніну < 10 мл/хв) цей інтервал слід збільшити до 8 годин. Тривалість прийому препарату – не більше 5 днів.

Якщо висока температура тіла тримається протягом 3 днів і більше або виникає знову, а біль не припиняється більше 5 днів, необхідно звернутися до лікаря для уточнення діагнозу.

Побічні дії

Побічні ефекти, обумовлені присутністю парацетамолу, звичайно виражені слабко. У деяких хворих можливий прояв побічної дії препарату, а саме:

  • ;алергічні реакції: шкірний свербіж, висип на шкірі і слизових оболонках (звичайно еритематозний, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у тому числі синдром Стівена-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла);
  • ;з боку нервової системи (звичайно розвиваються при прийомі високих доз препарату): запаморочення, психомоторне збудження і порушення орієнтації;
  • ;з боку системи травлення: нудота, біль в епігастрії, підвищення активності „печінкових” ферментів, як правило, без розвитку жовтухи, гепатонекроз (дозозалежний ефект);
  • ;з боку органів кровотворення: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз,задишка, болі в серці), гемолітична анемія (особливо для хворих з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази). При тривалому застосуванні у великих дозах – апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія;
  • ;з боку сечовидільної системи (при прийомі великих доз): нефротоксичність (ниркова коліка, інтерсетціальний нефрит, папілярний некроз).

Побічними ефектами, що пов’язані з кофеїном, є подразнення травного тракту (нудота, блювання), стимуляція центральної нервової системи (порушення сну, занепокоєність) і тахікардія.

Побічні ефекти, обумовлені фенілефрином – артеріальна гіпертензія, тахікардія, тремор, головний біль, відчуття страху, загальна слабкість.

Побічними ефектами феніраміну малеату є знервованість, головний біль, запаморочення, безсоння, порушення акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску.

Передозування

Токсична дія препарату при передозуванні може бути обумовлена, головним чином, надмірною кількістю парацетамолу, який входить до його складу. Відомо, що застосування парацетамолу в кількості більше 4 г на добу може токсично впливати на печінку. При цьому можуть спостерігатися такі симптоми: нудота, блювання, анорексія, біль у животі, посилена пітливість.

Крім того, також можуть спостерігатися прискорене серцебиття, тремор, головний біль, запаморочення, порушення сну, серцева недостатність.

У пацієнтів, які застосували 10 г і більше парацетамолу може розвинутись гостра ниркова недостатність з гострим некрозом канальців, тяжке ураження печінки. Печінкова недостатність може спричинити енцефалопатію, і навіть смерть. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз.

При передозуванні необхідна швидка медична допомога. При значному перевищенні дози (понад 10 г парацетамолу) – промивання шлунка, метіонін перорально або ацетилцистеїн внутрішньовенно можуть мати позитивний ефект протягом 48 годин після передозування. Необхідно також вжити загальнопідтримуючих заходів.

Лікарська взаємодія

Поєднання зі снодійними, нестероїдними протизапальними засобами, аналгетиками та інгібіторами моноамінооксидзи може підсилювати пригнічувальну дію на центральну нервову систему. Метоклопрамід і домперідон можуть збільшувати швидкість всмоктування парацетамолу, а холестерамін - зменшувати.

Одночасний прийом з антигістамінними препаратами, антидепресантами, протипаркінсонічними препаратами, холінолітичними спазмолітиками може виявляти атропіноподобний ефект (проявляється сухістю у роті, порушенням акомодації, затримкою сечі, запором). Збільшується гепатотоксична дія при застосуванні разом з барбітуратами, протисудомними засобами, рифампіцином, алкоголем.

Антикоагулярний ефект варфарину та інших кумаринів підсилюється тривалим регулярним вживанням парацетамолу і препаратів, що його містять. Підвищується ризик кровотечі. Фенілефрин, що входить до препарату, може знижувати ефективність бета-блокаторів і антигіпертензивних препаратів. Фенілефрин може взаємодіяти з іншими симпатоміметиками та вазодилататорами, що спричиняє небажані ефекти.

Не рекомендовано приймати алкоголь під час лікування препаратом, оскільки значно підсилюється його седативна дія, а також це може призвести до розвитку гострого панкреатиту.

Особливі вказівки

Слід уникати одночасного застосування з іншими протизастудними лікарськими засобами, препаратами для зняття симптомів грипу та іншими препаратами, що містять парацетамол.

Пацієнтам, які страждають на цукровий діабет, або особам, які знаходяться на дієті, яка виключає цукор, необхідно вважати, що 1 пакетик препарату містить до 3 г сахарози. Алкоголь підсилює седативну дію препарату.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

Препарат може спричиняти сонливість тому необхідно утримуватись від керування автотранспортом і роботи зі складними механізмами на період застосування препарату.

Використання препарату дітьми

Ефективність і безпека застосування препарату у дітей віком до 12 років досліджені недостатньо, тому призначати його пацієнтам цієї вікової категорії не рекомендується.

Використання вагітними або при годуванні груддю

Протипоказано.

Упаковка

По 5 г порошку в пакетику. По 5,10, 25 пакетиків у картонній упаковці.

Категория видачі

Без рецепта упаковка № 1, № 5, № 10.

За рецептом упа

Умови та терміни зберігання

3 роки.

Зберігати при температурі не вище 25 0С в оригінальній упаковці. Зберігати в місці, недоступному для дітей.


Отзывы