Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Рапидол

Міжнародна назва: Paracetamol
Виробник: Актавіс РТ, Індонезія, 13710 Джакарта, Джл. Райя Богор КМ 28, Індонезія.
АТ Код: АТС N02B E01
Клінико-фармакологічна група: Аналгетики та антипіретики.

Форма випуску: Розчин ректальний (мікроклізма)

Склад

діюча речовина: парацетамол;

2,5 мл розчину ректального (клізма) містять парацетамолу 125 мг

або

4 мл парацетамолу 250 мг;

допоміжні речовини: натрію бензоат (Е 211), натрію метабісульфіт (Е 223), кислота бензойна (Е 210), полівідон 30, пропіленгліколь, етанол 96 %, вода очищена.

Показання

Симптоматичне лікування больового синдрому легкого або середнього ступеня та/або станів, що супроводжуються гіпертермічною реакцією:

  • при інфекційно-запальних захворюваннях;
  • головного, зубного, у т.ч. при прорізуванні зубів у дітей;
  • при лихоманці викликаній вакцинацією.

Протипоказання

Гіперчутливість до парацетамолу або до будь-якого компонента препарату, тяжкі порушення функції печінки або нирок, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворювання крові (анемія, лейкопенія). Запальні захворювання прямої кишки та порушення функції ануса. Дитячий вік до 6 місяців або маса тіла менша 8 кг.

Дозування

Для ректального застосування.

Зніміть кришку з мікроклізми. Змастіть невеликою кількістю вазеліну або іншої субстанції, що має таку ж саму властивість, наконечник.

Дітям старшого віку вставте на повну довжину наконечник (близько 5 см) у задній прохід.

Дитину віком до 3 років розмістіть через ваше коліно сідницями догори.

Дітям віком до 3 років наконечник вставляють на половину довжини.

Коли випорожните мікроклізму, вийміть її, тримаючи ректальну тубу в натиснутому стані. Утримуйте дитину в тій же самій позиції і стисніть сідниці на кілька хвилин, щоб уникнути протікання.

Рекомендовані дози:

Дітям віком до 12 років рекомендована доза становить 10-15 мг/кг 3-4 рази на добу. Максимальна добова доза не має перевищувати 60 мг/кг/добу.

 

Маса тіла (кг) Вік Разова доза Кількість прийомів на добу Максимальна добова доза
8-13 6 міс - 2 роки 1 мікроклізма – 125 мг Кожні 6 годин 4 мікроклізми (500 мг)
14-20 2 - 6 років 1 мікроклізма – 250 мг Кожні 8 годин 3 мікроклізми по 250 мг
21-25 7-10 років 1 мікроклізма – 250 мг Кожні 5-6 години 5 мікроклізм по 250 мг

Максимальний курс лікування без консультації лікаря – 3 дні.

Побічні дії

Алергічні реакції: шкірний свербіж, висип на шкірі та слизових оболонках ( зазвичай еритематозний, можлива кропив’янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (в т.ч. синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (сидром Лайєлла), кропив’янка, набряк Квінке. У разі появи висипань необхідно негайно припинити прийом препарату;

з боку центральної нервової системи: (зазвичай розвивається при прийомі високих доз): запаморочення, психомоторне збудження, порушення орієнтації;

з боку системи травлення: нудота, біль в епігастрії, підвищення активності «печінкових» ферментів у сироватці крові, як правило, без розвитку жовтяниці, гепатонекроз (дозозалежний ефект);

з боку ендокринної системи: гіпоглікемія, можливий розвиток гіпоглікемічної коми;

з боку органів кровотворення: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, болі в серця), гемолітична анемія. При тривалому застосуванні у дозах, що перевищують терапевтичні – апластична анемія, панцитопенія, тромбоцитопенія, що може спричинити носові кровотечі та/або кровоточивість ясен, лейкопенія, нейтропенія, агранулоцитоз;

з боку сечовидільної системи: при прийомі великих доз – нефротоксична дія (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз).

У разі виникнення будь-яких побічних ефектів необхідно негайно припинити застосування препарату.

Передозування

При передозуванні лікарського засобу зверніться до лікаря.

При передозуванні спостерігаються такі симптоми, як нудота, блювання, анорексія, блідність, біль у животі, які розвиваються зазвичай протягом перших 24 годин. Токсичний ефект від отруєння парацетамолом можливий у разі прийому разової дози понад 150 мг/кг маси тіла для дітей; розгорнута клінічна картина ураження печінки проявляється через 12-48 годин, можливе швидке порушення функції печінки з можливим ускладненням у вигляді гострої ниркової недостатності. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз, гепатоцелюлярна недостатність. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати до гіпоглікемії, енцефалопатії, крововиливів, набряку мозку, коми та летального кінця.

Гостра ниркова недостатність з гострим некрозом канальців може розвинутись навіть при відсутності тяжкого ураження печінки. Можливе виникнення серцевої аритмії та панкреатиту.

Невідкладні заходи – госпіталізація, аналіз крові для визначення рівня парацетамолу в сироватці крові, очищення кишечнику, введення антидоту N-ацетилцистеїну внутрішньовенно, симптоматичне лікування та дезінтоксикаційне лікування.

Лікарська взаємодія

При одночасному призначенні барбітуратів, протисудомних (протиепілептичних) засобів, рифампіцину значно збільшується ризик гепатотоксичної дії.

Парацетамол збільшує ефект непрямих антикоагулянтів (похідних кумарину). Метоклопрамід підвищує, а холестирамін знижує швидкість всмоктування. Препарат може знизити антигіпертензивний ефект інгібіторів АПФ, фуросеміду. При одночасному застосуванні з левоміцетином (хлорамфеніклом) екскреція останнього уповільнюється та підвищується його токсичність. Барбітурати зменшують жарознижуючу активність.

Особливі вказівки

Не застосовувати з іншими ліками до складу яких входить парацетамол. Не застосовувати також з іншими антипіретиками – виникає ризик гепатотоксичної дії.

Прийом парацетамолу може вплинути на результати дослідження сечової кислоти, а також на визначення глюкози в крові.

З обережністю застосовувати пацієнтам із захворюваннями печінки та нирок.

Запобіжні заходи

Не перевищувати рекомендованих доз.

Необхідно проконсультуватися з лікарем, якщо гарячковий синдром не зменшується протягом 2 днів або біль не полегшується протягом 3 днів лікування.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

Препарат призначений для застосування дітям.

Використання препарату дітьми

Дана лікарська форма застосовується дітям віком від 6 місяців з масою тіла від 8 кг.

Використання вагітними або при годуванні груддю

Препарат призначений для застосування дітям.

Упаковка

1 мікроклізма в алюмінієвій упаковці. По 5 мікроклізм у картонній коробці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

3 роки.

Зберігати при температурі не вище 25 º С, в сухому, у захищеному від світла місці. Зберігати у недоступному для дітей місці.