Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Пайремол

Міжнародна назва: Paracetamol
Виробник: КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД.
АТ Код: АТС N02B Е01
Клінико-фармакологічна група: Аналгетики та антипіретики.
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою

Склад

діюча речовина: раracetamol;

1 таблетка містить парацетамолу 500 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, повідон К 90, тальк, покриття Opadry 31G58920 білий необхідна кількість для отримання таблетки масою 592,25 мг.

Показання

Больовий синдром слабкого чи помірного ступеня будь-якого ґенезу (головний біль, зубний біль, невралгії, міальгії, артралгії, первинна дисменорея), пропасниця і озноб при застуді, грипі.

Протипоказання

Підвищена чутливість до парацетамолу. Захворювання печінки та нирок, цукровий діабет, захворювання крові, фенілкетонурія, генетичний дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. І триместр вагітності.

Дозування

Таблетки застосовують внутрішньо, після їжі, запиваючи водою. Залежно від тяжкості захворювання дорослим і дітям старше 12 років застосовують по 500-1000 мг (1-2 таблетки) 2 - 4 рази на добу з інтервалом між прийомами не менше 4 годин. Не більше 8 таблеток протягом 24 годин.

Максимальна добова доза для дорослих – 4 г.

Курс лікування становить від 3 до 5 днів; за умов приймання вищих доз – 3 дні.

Побічні дії

З боку травної системи: можливі нудота, біль в животі, порушення функції печінки.

Алергічні реакції: можливі шкірний висип, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк.

З боку сечовидільної системи: рідко, при тривалому застосуванні – порушення функції нирок, асептична піурія.

З боку системи кровотворення: при тривалому застосуванні – анемія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, метгемоглобінемія.

З боку нервової системи: рідко – сонливість або надмірне збудження.

Передозування

Передозування парацетамолу може викликати розвиток печінкової недостатності. Симптоми: блідість шкіри, відсутність апетиту, нудота, блювання, біль у животі, підвищення активності печінкових ферментів, збільшення протромбінового часу, пізніше з'являється біль у ділянці печінки. У тяжких випадках розвивається печінкова недостатність, коматозний стан та енцефалопатія.

Лікування: промивання шлунка протягом перших годин після прийому препарату в надмірній дозі. Прийом ентеросорбентів, внутрішньовенне введення антидоту N–ацетилцистеіну, призначення внутрішньо метіоніну.

Лікарська взаємодія

Не слід призначати препарат одночасно з іншими засобами, що містять парацетамол. Швидкість всмоктування парацетамолу може збільшуватися при одночасному прийомі метоклопраміду та домперидону, зменшуватися – при одночасному прийомі колестираміну. Парацетамол може посилювати антикоагулянтний ефект варфарину та інших похідних кумарину. Барбітурати знижують жарознижувальний ефект парацетамолу.

При одночасному прийомі барбітуратів, трициклічних антидепресантів, рифампіцину, бутадіону підвищується ризик гепатотоксичної дії препарату.

При одночасному прийомі з саліцилатами значно підвищується ризик нефротоксичної дії.

Запобіжні заходи

Не перевищувати рекомендовану дозу. Не перевищувати тривалість курсу лікування. Якщо виразність симптомів захворювання не зменшується протягом 3 діб лікування препаратом, необхідна повторна консультація лікаря.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

Немає даних щодо негативного впливу парацетамолу на здатність керувати транспортними засобами та працювати зі складними механізмами.

Використання препарату дітьми

Дітям віком до 12 років парацетамол застосовують в іншій лікарській формі.

Використання вагітними або при годуванні груддю

В періоди вагітності і годування груддю препарат призначають з обережністю, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода чи дитини. В такому випадку препарат призначається тільки після консультації з лікарем у мінімальній ефективній дозі протягом не більше ніж 3 дні.

Упаковка

По 10 таблеток у блістері; по 1 або 2 блістери в картонній коробці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

3 роки.

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.


Комментарии: