Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Неогрип

Виробник: КНІСС ЛАБОРАТОРІЕЗ ПВТ ЛТД.
АТ Код: АТС R05X
Клінико-фармакологічна група: Комбіновані препарати, які застосовуються при застудних захворюваннях.
Форма випуску: Таблетки

Склад

1 таблетка містить: парацетамолу – 500 мг; кофеїну безводного – 30 мг; фенілефрину гідрохлориду – 10 мг; хлорфеніраміну малеату – 2 мг;

допоміжні речовини: метилпарабен, пропілпарабен, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, еритрозиновий барвник.

Показання

Симптоматичне лікування гострих респіраторно-вірусних захворювань (грипу та застуди).

Протипоказання

  • Виражений атеросклероз коронарних артерій;
  • артеріальна гіпертензія;
  • цукровий діабет;
  • тиреотоксикоз;
  • закритокутова глаукома;
  • тяжкі захворювання нирок, печінки, серця або легенів (у т.ч. бронхіальна астма);
  • захворювання сечового міхура;
  • виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки;
  • доброякісна гіперплазія (аденома) передміхурової залози;
  • захворювання підшлункової залози;
  • порушення кровоутворення;
  • дефіцит глюкозо–6–фосфатдигідрогенази;
  • дитячий вік до 6 років;
  • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Дозування

Дорослим та дітям старше 12 років призначають по 1–2 таблетки до 3 - 4 разів на добу.

Дітям від 6 до 12 років: по 1/2 –1 таблетці до 3–4 разів на добу.

Інтервал, якого слід дотримуватися між прийомами препарату має становити не менше 4 год. Максимальна добова доза для дорослих - 8 таблеток; для дітей – 4 таблетки.

Тривалість лікування для дорослих становить 5 -7 діб, для дітей – 3 доби.

Побічні дії

З боку серцево–судинної системи: в окремих випадках (якщо є передумови) - підвищення артеріального тиску, тахікардія.

З боку центральної нервової ситеми: сонливість, запаморочення.

З боку системи травлення: сухість слизових оболонок, погіршення апетиту, диспепсія; при тривалому застосуванні у високих дозах – гепатотоксична дія (через присутність у препараті парацетамолу).

З боку сечовидільної системи: в окремих випадках – порушення відтоку сечі; при тривалому застосуванні у високих дозах – нефротоксична дія (через присутність у препараті парацетамолу).

З боку системи кровотворення: рідко – тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз (через присутність у препараті парацетамолу).

Алергічні реакції: в окремих випадках – висипи на шкірі, свербіж.

Передозування

Прийом більш ніж 6 г парацетамолу може викликати тяжке ушкодження печінки. Токсичність прямо пропорційна концентрації парацетамолу у плазмі крові.

Терапія симптоматична.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні з препаратами, які індукують ферменти печінки (деякі снодійні та протисудомні препарати, рифампіцин, етанол), посилюється гепатотоксичність парацетамолу.

При одночасному застосуванні парацетамол посилює гепатотоксичність хлорамфеніколу.

При одночасному застосуванні парацетамолу з азидотимідином можливий розвиток нейтропенії.

Особливості застосування

Не слід перевищувати призначені дози.

Не можна застосовувати препарат разом з іншими лікарськими засобами, які містять парацетамол. Не рекомендується приймати препарат разом зі снодійними, транквілізаторами та іншими психотропними засобами, а також з інгібіторами моноамінооксидази.

Слід утримуватися від прийому алкоголю.

При необхідності застосування Неогрипу в періоди вагітності і лактації слід уважно зважити очікувану користь терапії для матері та потенційний ризик для плода або дитини. Парацетамол проникає через гематоенцефалічний бар’єр і виділяється разом з грудним молоком, тому в період вагітності слід уникати тривалого прийому препарату, а в період лактації припинити годування груддю.

Упаковка

По 4 таблетки Неогрипу у контурній чарунковій упаковці (блістерній упаковці), 1 блістер у картонній упаковці. По 10 таблеток Неогрипу у контурній чарунковій упаковці (блістерній упаковці), 1 блістер у картонній упаковці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не більше 25 °С.

Термін придатності - 4 роки.