Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Муконекс

Міжнародна назва: Acetylcysteine
Виробник: Абді Ібрахім Ілач Санаї ве Тіджарет А.Ш., Туреччина.
АТ Код: АТС R05С В01
Клінико-фармакологічна група: Засоби, які застосовують при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Ацетилцистеїн.
Форма випуску: Гранули для сиропу

Склад

діюча речовина: асеtylcysteine;

5 мл сиропу містять ацетилцистеїну 200 мг;

допоміжні речовини: натрію цитрат, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), динатрію едетат, бета-каротин (Е 160а), ароматизатор апельсиновий, сорбіт (Е 420).

Показання

Лікування гострої та хронічної патології бронхолегеневої системи при захворюваннях, що супроводжуються підвищеним утворенням мокротиння з погіршенням відхаркування.

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Дозування

Дорослим та дітям віком від 14 років призначають по 400-600 мг ацетилцистеїну на добу (по 600 мг 1 раз на добу або 200 мг 3 рази на добу, або 400 мг 1 раз на добу).

Дітям віком 6-14 років: 400 мг на добу, розподілених на 2 прийоми (200 мг 2 рази на добу).

Дітям віком 2-6 років: 200-400 мг на добу, розподілених на 2 прийоми.

Препарат слід готувати не раніше, ніж за 30 хв до застосування. Додати води до позначки на флаконі та ретельно струсити. Вміст флакону має повністю розчинитися.

Напівпрозорий сироп з апельсиновим смаком готовий до застосування. Зберігає свою активність протягом 12 діб при кімнатній температурі.

При гострих неускладнених захворюваннях препарат застосовують 8-10 діб.Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар. Хронічний бронхіт і муковісцидоз потребують тривалого лікування або лікування курсами по декілька місяців (до 6 місяців).

Побічні дії

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок, висипання, ангіоневротичний набряк, свербіж, кропив’янка, у рідкісних випадках можливі тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, зниження артеріального тиску.

З боку кровоносної системи: геморагії, відмічалось зниження агрегації тромбоцитів, але клінічне значення цього не визначене, дуже рідко повідомлялося про випадки анемії.

З боку дихальної системи: ринорея, бронхоспазм, диспное.

З боку травної системи: нудота, блювання, неприємний запах з рота, стоматит, абдомінальний біль, діарея, диспепсія, печія.

Інше: гіпертермія, головний біль, шум у вухах.

Передозування

Передозування може виявлятися шлунково-кишковими симптомами, такими як нудота, блювання і діарея.

Специфічного антидоту немає. У разі передозування застосовують симптоматичне та підтримуюче лікування.

Лікарська взаємодія

Через вміст сульфгідрильної групи ацетилцистеїн при змішуванні в одному розчині може вступати в реакцію з антибіотиками групи пеніциліну, тетрациклінів, цефалоспоринів, аміноглікозидів, макролідів та амфотеріцином В.

Повідомлялося про випадки підвищення рівня амоксициліну у тканинах у разі застосування його з ацетилцистеїном.

Рекомендується застосовувати ацетилцистеїн та вищезазначені антибіотики з інтервалом щонайменше 2 години.

Повідомлялося про можливе посилення вазодилатуючого ефекту гліцерил тринітрату (нітрогліцерину) та його інгібуючої дії на агрегацію тромбоцитів у разі застосування разом з ацетилцистеїном.

Не рекомендується призначати ацетилцистеїн разом з протикашльовими засобами.

Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну. Не рекомендується розчинення в одній склянці ацетилцистеїну з іншими препаратами. Ацетилцистеїн зменшує токсичні ефекти парацетамолу.

Вплив на лабраторні дослідження. Ацетилцистеїн може впливати на колориметричне дослідження саліцилатів та на визначення уратів і кетонових тіл.

Запобіжні заходи

Хворі на бронхіальну астму повинні знаходитися під суворим контролем під час лікування через можливий розвиток бронхоспазму. У разі виникнення бронхоспазму лікування ацетилцистеїном слід негайно припинити.

Рекомендується з обережністю приймати препарат пацієнтам із виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо у разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.

Застосування ацетилцистеїну, головним чином на початку лікування, може спричинити розрідження бронхіального секрету і збільшити його об’єм. Якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірація.

Пацієнтам із захворюваннями печінки, нирок ацетилцистеїн слід призначати з обережністю для уникнення накопичення азотвмісних речовин в організмі.

Легкий сірчаний запах не є ознакою зміни препарату, а є специфічним для речовини, що діє.

Лікарський засіб містить сорбіт, тому пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози цей препарат приймати не слід.

Під час лікування препаратом рекомендується вживати достатню кількість рідини; це підсилює муколітичний ефект.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

Немає даних.

Використання препарату дітьми

Через високий вміст ацетилцистеїну не рекомендується призначати препарат дітям віком до 2 років.

Використання вагітними або при годуванні груддю

Через відсутність належних клінічних досліджень застосування препарату під час вагітності не рекомендується, за винятком випадків, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Оскільки невідомо, чи проникає ацетилцистеїн у грудне молоко, цей препарат не рекомендується призначати в період годування груддю, у випадку необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.

Упаковка

По 40 г гранул для приготування сиропу у флаконі об’ємом 100 мл. По 60 г гранул для приготування сиропу у флаконі об’ємом 150 мл. По 1 флакону з мірною ложечкою з поділками на 2,5, 5 та 10 мл у картонній коробці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

2 роки.

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС.


Отзывы