Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Милистан Для Новорожденных

Міжнародна назва: Paracetamol
Виробник: Мадрас Фармасьютікалс, Індія
Клінико-фармакологічна група: Аналгетики і антипіретики. Парацетамол. ATC N02B E01.
Форма випуску: Сироп

Склад

5 мл сиропу містять 125 мг парацетамолу;

допоміжні речовини: поліетиленгліколь 1500, метилпарабен, пропілпарабен, цукор, кислота лимонна, натрію цитрат, барвники: сенсет жовтий (колір сонця, що заходить), есенція змішаних фруктів, вода очищена.

Показання

Пропасні стани при інфекційно-запальних захворюваннях та біль різного походження (при прорізуванні зубів, у вухах, головний та зубний біль, у м’язах).

Протипоказання

Підвищена чутливість хворих до парацетамолу та інших компонентів препарату, тяжкі захворювання печінки та нирок, дитячий вік до 3 місяців.

Дозування

Мірна ложечка на 5 мл знаходиться усередині упаковки.

Дітям віком до 3 місяців: 2,5 мл (60 мг) – або 10 мг на 1 кг маси тіла;

Від 3 місяців до 1 року: 2,5 мл - 5 мл (60 - 125 мг);

від 1 року до 3 років: 5 мл – 7,5 мл (125 - 185 мг);

від 3 років до 6 років: 7,5 мл - 10 мл (185 - 250 мг);

При необхідності препарат призначають кожні 4 години, але не більше 4 разів протягом 24 годин.

Максимальна добова доза для дітей:

від 3 до 6 місяців (до 7 кг) – 350 мг;

від 6 місяців до 1 року (до 10 кг) – 500 мг;

від 3 до 6 років (до 22 кг) – 1000 мг;

від 6 до 9 років (до 30 кг) – 1500 мг.

Максимальна тривалість лікування – 5 – 7 діб.

Побічні дії

У поодиноких випадках у дитини можуть з’явитися алергічні реакції (шкірний висип).

Дуже рідко відзначається зниження рівня тромбоцитів, анемія, ниркова коліка, асептична піурія, інтерстиціальний синдром.

Передозування

Парацетамол у великих дозах має гепатотоксичну дію.

Клінічні та біохімічні ознаки ураження печінки проявляються через 12 – 24 години. До них відносяться підвищення активності дегідрогенази, печінкової трансамінази, підвищення концентрації білірубіну і зниження рівня протромбіну.

Симптоми передозування: анорексія, нудота, блювання, біль у животі, блідість шкіри, енцефалопатії.

Лікування: негайна госпіталізація, промивання шлунка, введення N – ацетилцистеїну внутрішньовенно, метіонін перорально.

Лікарська взаємодія

Кофеїн може посилити аналгетичну дію парацетамолу. Парацетамол може посилити дію непрямих антикоагулянтів, похідних кумарину, індолу. При одночасному застосуванні з барбітуратами, рифампіцином, фенобарбіталом, алкоголем значно

підвищується ризик гепатотоксичної дії. Слід бути обережним при одночасному застосуванні препарату разом з іншими засобами, що містять парацетамол.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Парацетамол має знеболювальні, жарознижувальні властивості. Механізм знеболювального ефекту парацетамолу пов’язаний з пригніченням біосинтезу простагландинів. Інгібуючи циклооксигеназу, він перешкоджає утворенню простагландинів Е 2 і F 2 , які відіграють важливу роль при сприйнятті больових подразнень ноцицепторами і передачі збудження в ЦНС. Парацетамол ефективніше інгібує циклооксигеназу в клітинах ЦНС та значно слабше в периферичних тканинах. Антипіретичний ефект парацетамолу пояснюється інгібуванням біосинтезу простагландинів безпосередньо в гіпоталамусі, які є медіаторами центру терморегуляції.

Особливості застосування

При тривалому застосуванні препарату можливе ураження печінки, нирок та системи кровотворення.

Упаковка

По 100 мл у флаконі, 1 флакон з мірною ложечкою у картонній коробці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

Зберігати при кімнатній температурі (15 - 25 °С) у захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 2 роки.

Термін зберігання відкритого флакона – 90 днів.