Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Ксинос

Міжнародна назва: Xylomethazoline
Виробник: Данафа Фармасьютікал Джойнт Сток Компані.
АТ Код: АТС R01А А07
Клінико-фармакологічна група: Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа.
Форма випуску: Краплі назальні

Склад

діюча речовина: xylomethazoline;

1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 0,5 мг або 1 мг;

допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат, натрію гідрофосфат, натрію хлорид, бензалконію хлорид, вода очищена.

Показання

Симптоматичне лікування закладеності носа при застуді, алергічних ринітах, синуситах.

Для полегшення відтоку секрету при захворюваннях придаткових пазух носа.

Допоміжна терапія у випадках середнього отиту (для усунення набряку слизової оболонки).

Для полегшення проведення риноскопії.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату. Закритокутова глаукома, артеріальна гіпертензія, тахікардія, атрофічний риніт, трансфеноїдальна гіпофізектомія та хірургічні втручання з оголюванням мозкової оболонки в анамнезі. Період вагітності. Дитячий вік до 1 року.

Дозування

Перед введенням препарату слід ретельно прочистити ніс.

КРАПЛІ КСІНОС по 0,5 мг

Дітям віком від 1 до 6 років (під наглядом дорослих) призначають по 1 - 2 краплі в кожний носовий хід 1 - 2 рази на добу (кожні 8 - 10 годин)­­.

Застосовувати не більше 3 разів на день у кожну ніздрю.

Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання і не повинна перевищувати 10 днів поспіль.

КРАПЛІ КСІНОС по 1 мг

Дорослим і дітям віком від 6 років призначають по 2 - 3 краплі в кожну ніздрю 3 - 4 рази на добу.

Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання і не повинна перевищувати 10 днів поспіль.

Побічні дії

Зазвичай препарат добре переноситься.

Іноді можливі такі небажані ефекти, як відчуття печіння у носі або горлі, місцеве подразнення або сухість слизової оболонки носа, нудота, головний біль, сонливість, слабкість, тахікардія.

Рідко спостерігалися системні алергічні реакції, тимчасове порушення зору і прискорене серцебиття.

Передозування

Рідко відзначалося передозування препарату дітьми, клінічна картина характеризувалася, головним чином, прискореним і нерегулярним пульсом, підвищенням артеріального тиску, у поодиноких випадках – втратою свідомості.

Лікування: терапія симптоматична.

Лікарська взаємодія

Можливо збільшення системного ефекту ксилометазоліну при одночасному прийомі з трициклічними або тетрациклічними антидепресантами, інгібіторами моноаміноксидази, особливо при передозуванні.

Запобіжні заходи

КРАПЛІ КСІНОС не слід застосовувати дітям віком від 1 до 6 років без нагляду дорослих.

Препарат не слід застосовувати більше 10 днів поспіль. Тривале лікування препаратом може спричинити зворотний ефект.

Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам, які при застосуванні адренергічних препаратів мають сильні реакції, які проявляються у вигляді безсоння, запаморочення, тремтіння, серцевої аритмії, підвищення артеріального тиску.

Не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату, особливо при лікуванні дітей та осіб літнього віку.

Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, закритокутовою глаукомою, хворим на цукровий діабет, із захворюваннями щитовидної залози.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

Не впливає.

Використання препарату дітьми

Препарат застосовують дітям віком від 1 року.

Використання вагітними або при годуванні груддю

Препарат не можна приймати в період вагітності через судинозвужувальний вплив.

Немає доказів проявів побічної дії у немовлят, які отримують материнське молоко. Не відомо, чи виділяється ксилометазолін у грудне молоко, тому жінкам, які годують груддю, можна застосовувати препарат за рекомендацією лікаря тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини.

Упаковка

По 10 мл у пластиковому флаконі-крапельниці; по 1 флакону в картонній коробці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

2 роки.

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Після відкриття флакона препарат слід застосовувати протягом 21 дня.