Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Колд-Икс

Виробник: «Юмедика Лабораторіз ПВТ. ЛТД», Індія.
АТ Код: АТС R01BA51
Клінико-фармакологічна група: Аналгетики-антипіретики.
Форма випуску: Таблетки

Склад

Діючі речовини: 1 таблетка містить парацетамолу-500 мг, кофеїну–30 мг, фенілефрину гідрохлориду-25 мг, хлорфеніраміну малеату-2 мг;

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат, желатин, тальк, метилпарабен, пропілпарабен, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, барвник еритрозин.

Показання

Гострий та хронічний риніти; алергічний риніт; гострий синусит; ринорея ( надмірне виділення із носа); грип та ОРВІ, незначний біль у горлі, головний біль, гарячка.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату;
  • Гіпертиреоз;
  • Артеріальна гіпертензія, атеросклероз коронарних артерій, ішемічна хвороба серця;
  • Цукровий діабет (важкий перебіг);
  • Генетично обумовлений дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • Порушення функції печінки та нирок;
  • Закритокутова глаукома;
  • Вагітність, годування груддю;
  • Дитячий вік до 12 років,
  • Алкоголізм,

Препарат протипоказаний хворим, які проходять терапію за допомогою інгібіторів МАО, наприклад ізокарбоксазиду та ніаламіду, або якщо не минуло 2 тижні після припинення такої терапії.

Особливості застереження . Призначають з обережністю пацієнтам з порушеннями функції печінки, гіпертрофією передміхурової залози із затримкою сечі, обструктивними станами шлунково-кишкового тракту, епілепсією, тяжкими серцево-судинними захворюваннями та особам похилого віку.

З обережністю застосовувати при тиреотоксикозі, феохромоцитомі, цукровому діабеті, бронхіальній астмі, хронічному обструктивному захворюванні легенів, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворюваннях крові, уродженій гіпербілірубінемії (синдроми Жильбера, Дубіна-Джонсона та Ротора), печінковій і/або нирковій недостатності. В період лікування слід утримуватися від прийому алкоголю, снодійних та анксіолітичних лікарських засобів (транквілізатори). Не приймати разом з іншими лікарськими засобами, які містять парацетамол. Слід дотримуватися обережності при виконанні роботи, яка вимагає уваги, підвищеної швидкості рухових та психічних реакцій.

Якщо висока температура зберігається протягом 3-х днів і більше або виникає знову, а біль не припиняється більше 5 днів, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Дозування

Дорослим та дітям старшим 12 років призначають внутрішньо по 1 таблетці 1-2 рази на добу. Дітям віком від 6 до 12 років – від ½ до 1 таблетки два рази на добу. Курс лікування до 3-6 діб. При хронічному риніті приймати препарат не більше 30 діб.

Побічні дії

Побічні ефекти обумовлені присутністю парацетамолу звичайно виражені слабко.

У деяких хворих можливий прояв побічної дії препарату, а саме:

  • алергічні реакції: шкірний свербіж, висип на шкірі і слизових оболонках (звичайно еритематозний, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у т. ч. синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла);
  • з боку ЦНС (звичайно розвивається при прийомі високих доз): запаморочення, психомоторне збудження і порушення орієнтації;
  • з боку системи травлення: нудота, біль в епігастрії, підвищення активності "печінкових" ферментів, як правило, без розвитку жовтухи, гепатонекроз (дозозалежний ефект);
  • з боку органів кровотворення: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, болі в серці), гемолітична анемія (особливо для хворих з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази). При тривалому застосуванні у великих дозах – апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія;
  • з боку сечовидільної системи: (при прийомі великих доз) – нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз).

Побічними ефектами, що звичайно пов’язані з кофеїном, є подразнення травного тракту (нудота, блювання), стимуляція центральної нервової системи (порушення сну, занепокоєність) і тахікардія.

Побічні ефекти обумовлені фенілефрином - артеріальна гіпертензія, тахікардія, тремор, головний біль, відчуття страху, загальна слабкість.

Побічними ефектами хлорфеніраміну малеату є знервованість, головний біль, запаморочення, безсоння, порушення акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску.

Передозування

Гостре передозування розвивається через 6 – 14 год після прийому препарату, хронічне – через 2 – 4 доби після перевищення дози.

Симптоми гострого передозування: порушення функції ШКТ, діарея, зниження апетиту, нудота і блювання, дискомфорт у черевній порожнині і/чи біль у животі, підвищення потовиділення, прискорене серцебиття, тремор, аритмія, головний біль, запаморочення, порушення сну, збудження. Великі дози кофеїну можуть спричинити головний біль, тремор, нервозність і роздратованість.

Лікування симптоматичне.

При значному перевищенні дози (понад 6 г парацетамолу) – введення метіоніну через 8 – 9 год. після передозування та ацетилцистеїну – через 12 год.

Симптоми хронічного передозування: розвивається гепатотоксичний ефект, що характеризується загальними симптомами, такими як біль, слабкість, адинамія, підвищене потовиділення і специфічними, що характеризують ураження печінки. У результаті може розвиватися гепатонекроз. Гепатотоксичний ефект парацетамолу може ускладнюватися розвитком печінкової енцефалопатії з порушенням мислення, пригніченням функцій ЦНС, ступором.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні Колд-іксу з барбітуратами (фенобарбіталом), протисудомними засобами (дифеніном), рифампіцином, а також при вживанні алкоголю присутній в препараті парацетамол значно підвищує ризик гепатотоксичної дії. Одночасне застосування з метоклопрамідом сприяє збільшенню абсорбції парацетамолу; з пробенецидом – зміну екскреції і концентрації парацетамолу в плазмі крові, з холестираміном протягом 1-ї години – зменшення абсорбції парацетамолу. Не призначати препарат Колд-ікс разом з атропіном та трициклічними антидепресантами.

Кофеїн в складі Колд-іксу несумісний з інгібіторами МАО (ніаламідом). Кофеїн є антагоністом засобів для наркозу (фторотану), снодійних (фенобарбіталу). Фенілефрину гідрохлорид має антагоністичну дію по відношенню до нейролептиків (аміназину), послаблює дію наркотичних (фторотану), снодійних (фенобарбіталу), наркотичних аналгетиків (морфіну). Хлорфеніраміну малеат у складі Колд-іксу може підсилювати ефект снодійних (фенобарбіталу), засобів для наркозу (фторотану).

Фармакологічні властивості

Парацетамол діє як знеболювальний та жарознижувальний засіб. Аналгетична та жарознижувальна дія парацетамолу пов’язана з впливом препарату на центр терморегуляції у гіпоталамусі та здатністю інгібувати синтез простагландинів.

Кофеїн – центральний стимулятор нервової системи. Стимулює дихальний центр, який збільшує швидкість і глибину насичення легенів киснем, збільшує тонус скелетних м’язів, зменшує поріг гіперкапнії. Для отримання такої ж реакції від аналгезуючого засобу без кофеїну необхідна його доза, яка приблизно на 40 % вища, ніж одна доза у поєднанні із кофеїном. Таким чином, кофеїн застосовується як ад’ювант парацетамолу.

Фенілефрину гідрохлорид стимулює постсинаптичні альфа-адренорецептори Він звужує легеневі судини і підвищує тиск у легеневій артерії. Як вазоконстриктор здійснює антиконгестивну дію: зменшує набряк і гіперемію слизової оболонки носа, виразність ексудативних проявів, відновлює вільне дихання.

Хлорфеніраміну малеат є Н1-блокатором, що затримує реакцію гладенької мускулатури на гістамін. Він виявляє протиалергічну дію, зменшує сльозотечу, свербіння у носі.

Парацетамол швидко і майже повністю адсорбується із шлунково-кишечного тракту (ШКТ). Максимальна концентрація в плазмі досягається через 30–60 хв. Метаболізується в печінці і виводиться з сечею у вигляді глюкуронідних, сульфатних і цистеїнових сполук. Період напіввиведення – близько 2 год.

Кофеїн добре всмоктується із травної системи. Розподіляється в організмі рівномірно. Легко проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Біотрансформація: деметилювання та окислення. Виводиться із сечею у вигляді метаболітів, близько 8% - у незміненому стані. Період напіввиведення становить 3,9-5,3 год, повністю виділяється через 24 год.

Фенілпропаноламіну гідрохлорид швидко і повністю адсорбується із ШКТ. Максимальна концентрація в плазмі досягається через 1–2 години. Не піддається пресистемному метаболізму, тому біодоступність становить близько 100%. Період напіврозпаду 3–5 год. Близько 90–100% виводиться у незміненому стані із сечею протягом 24 год після прийому.

Хлорфеніраміну малеат добре адсорбується із ШКТ, дія його розпочинається через 30 хв після прийому і триває протягом 3–6 год. Піддається метаболізму при “першому проходженні” через печінку і, можливо, внутрішньопечінковій рециркуляції. Прийом хлорфеніраміну з їжею значно зменшує його біодоступність. Незначна кількість препарату виділяється у незміненому стані з сечею. Більша частина виводиться з організму у вигляді продуктів метаболізму.

Упаковка

По 4 таблетки у блістері, по 50 блістерів у пачці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

3 роки.

Зберігати при кімнатній температурі в недоступних для дітей та захищеному від світла місці.


Отзывы