Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Кетопрофен

Міжнародна назва: Ketoprofen
Виробник: «ВетПром» АД.
АТ Код: АТС М02А А10
Клінико-фармакологічна група: Нестероїдні протизапальні засоби для місцевого застосування.

Форма випуску: Гель для зовнішнього застосування

Склад

діюча речовина: ketoprofen;

1 г гелю містить кетопрофену 25 мг;

допоміжні речовини: карбомер, етанол (96 %), троламін, метилпарагідроксибензоат (Е 218), вода очищена.

Показання

Біль і запалення в суглобах, зв'язках, сухожиллях і м'язах.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Ушкодження шкіри, висипання, екзема, травми шкіри, шкірні інфекції. Період вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 15 років.

Дозування

Для зовнішнього застосування.

Гель наносять (3 - 5 см або більше залежно від пошкодження) на шкіру 1 - 2 рази на день, масажують до повного всмоктування.

Тривалість лікування лікар визначає індивідуально, але застосовувати не більше 10 діб.

Побічні дії

З боку шкіри: еритема, печіння, свербіж, транзиторний дерматит легкого ступеня, контактна екзема, кропив’янка, утворення гнійників і пухирів; були повідомлення про виникнення тяжкого контактного дерматиту внаслідок незадовільних гігієнічних умов та інсоляції, а також фотосенсибілізація.

Повідомлялось про окремі випадки системних реакцій.

З боку дихальної системи: у пацієнтів з гіперчутливістю до ацетилсаліцилової кислоти або її похідних кетопрофен може спричинювати напад бронхіальної астми.

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея або запор (при тривалому застосуванні).

З боку сечовидільної системи: є повідомлення про погіршення функції нирок у пацієнта з хронічною нирковою недостатністю після застосування Кетопрофену, гелю. В поодиноких випадках зустрічається інтерстиціальний нефрит.

Побічні ефекти, спричинені застосуванням кетопрофену, зазвичай послаблюються після припинення застосування препарату.

Застосування кетопрофену слід припинити, якщо у місці нанесення гелю виникають ураження шкіри або будь-які інші небажані реакції.

Передозування

При місцевому застосуванні передозування є малоймовірним. Якщо нанесено забагато гелю, можуть спостерігатися подразнення, еритема і свербіж.

Лікування: ретельно промити поверхню шкіри проточною водою.

Лікарська взаємодія

Кетопрофен може мінімальною мірою гальмувати виведення метотрексату і солей літію та зменшувати ефект дії деяких діуретиків, наприклад, тіазидів і фуросеміду.

Не рекомендується одночасне застосування інших лікарських форм для місцевого застосування, що містять кетопрофен або інші нестероїдні протизапальні засоби. При одночасному застосуванні ацетилсаліцилової кислоти і кетопрофену зв`язування кетопрофену з білками плазми зменшується. Одночасне застосування пробенециду та кетопрофену призводить до зниження плазмового кліренсу кетопрофену та ступеня його зв’язування з білками. Кетопрофен, як і інші нестероїдні протизапальні засоби, знижує виведення метотрексату, що призводить до підвищення його токсичності.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами і вплив на їх виведення є незначними.

Запобіжні заходи

Гель не слід наносити на уражену поверхню шкіри (екзема, відкрита або інфікована рана, дерматит в ексудативній фазі). Слід уникати потрапляння гелю на слизові оболонки, в очі та на шкіру навколо очей.

Не слід застосовувати під оклюзивними пов'язками, на великих ділянках шкіри. Слід уникати впливу прямого сонячного випромінювання (включаючи випромінювання у солярії) під час лікування кетопрофеном та протягом 2 тижнів після його закінчення.

З обережністю застосовувати хворим із супутньою серцевою недостатністю, порушеннями функції печінки та нирок.

Якщо Кетопрофен, гель, необхідно втирати у шкіру протягом тривалого часу, слід застосовувати хірургічні рукавички.

Після кожного нанесення гелю слід ретельно вимити руки.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

Не впливає.

Використання препарату дітьми

Не застосовують.

Використання вагітними або при годуванні груддю

Не застосовують.

Упаковка

По 50 г у тубах алюмінієвих; по 1 тубі в картонній коробці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

2 роки.

Зберігати при температурі 15 - 25 °С в приміщенні, ізольованому від джерел тепла і безпосереднього сонячного світла.

Зберігати в недоступному для дітей місці.


Отзывы