Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Грипофлекс 500

Виробник: АТ “Олайнфарм”.
АТ Код: АТС N02 ВЕ 51
Клінико-фармакологічна група: Аналгетики та антипіретики.
Форма випуску: Порошок дозований

Склад

1 пакетик містить парацетамолу 500 мг, аскорбінової кислоти 200 мг, феніраміну малеату 25 мг;

допоміжні речовини: аспартам, манітол, ароматизатор, барвник сонячний жовтий (Е-110).

Показання

Симптоматичне лікування застуд, грипу, гострих респіраторних інфекцій, запалень верхніх дихальних шляхів і алергічних проявів при гострих респіраторних інфекціях – головного болю, больових відчуттів у тілі, пропасниці, закладеності носа і його пазух, нежитю і чихання.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючих або допоміжних речовин препарату; артеріальна гіпертензія; закритокутова глаукома; тяжкі захворювання печінки, нирок, серцево-судинної системи, щитовидної залози, легенів (також бронхіальна астма); виразка шлунка і дванадцятипалої кишки; хвороби підшлункової залози і сечового міхура; утруднене сечовипускання при аденомі передміхурової залози; порушення кровотворення; дефіцит ензиму глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Дозування

При появі перших симптомів хвороби лікування слід починати якомога раніше. Вміст пакетика розчиняють у склянці гарячої води і випивають теплим. Дорослі і підлітки старше 15 років приймають по одному пакетику три рази на день, інтервал між прийомами повинен бути не менше 4 годин. Для пацієнтів з порушенням функції печінки інтервал між прийомами препарату повинен бути не менше 8 годин. Не можна перевищувати максимальну добову дозу – 3 пакетики!

Побічні дії

Побічні ефекти спостерігаються рідко.

Передозування

Пов’язано з передозуванням парацетамолу. Симптоми: природні симптоми, що виникають протягом перших 24 годин після передозування парацетамолу, - це нудота і блювання. Пізніше може виникнути біль у животі чи правому підребер’ї, втрата апетиту, потовиділення, запаморочення, шум у вухах, погіршання слуху (особливо у людей похилого віку), загальна слабкість, гепатит, печінкова недостатність, ниркова недостатність.

Невідкладна допомога: якщо є підозра на передозування, необхідно забезпечити невідкладну медичну допомогу, зробити промивання шлунка і незалежно від кількості прийнятого препарату, але не пізніше, ніж через 16 годин після передозування, ввести антидот, не чекаючи результатів аналізу крові. Антидоти – ацетицистеїн і метіонін.

Лікарська взаємодія

Не можна одночасно застосовувати Грипофлекс 500 з препаратами, що містять парацетамол, фенірамін; з нестероїдними протизапальними засобами; з лікарськими засобами, які діють на центральну нервову систему (снодійні засоби, трициклічні антидепресанти, транквілізатори), і з антигіпертензивними засобами.

При одночасному застосуванні з барбітуратами, дифеніном, карбамазепіном, рифампіцином, індукторами макросомальних ензимів печінки збільшується ризик гепатотоксичності парацетамолу.

При одночасному застосуванні парацетамолу із зидовудином підвищується токсичність обох медикаментів; частіше відмічають гранулоцитопенію.

Аскорбінова кислота збільшує всмоктування пеніциліну, зменшує дію гепарину і антикоагулянтів непрямої дії, при одночасному застосуванні із саліцилатами збільшується ризик появи кристалурії.

Під час лікування Грипофлексом 500 слід утримуватись від вживання алкоголю, через можливе підсилення його токсичної дії. Алкоголь знижує терапевтичну дію парацетамолу, а також може призвести до розвитку гострого панкреатиту.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Грипофлекс 500 є комбінованим знеболювальним, жарознижувальним, антиалергічним засобом. Зменшує симптоми грипу та інших гострих респіраторних інфекцій. Парацетамол - знеболювальний, жарознижувальний засіб зі слабко вираженою протизапальною дією. Зменшує біль і знижує підвищену температуру тіла. Аскорбінова кислота (вітамін С) забезпечує додаткову потребу у вітаміні С у випадку грипу та інших гострих респіраторних інфекцій. Зменшує проникність капілярів. Стимулює імунну відповідь, неспецифічну резистентність організму. Феніраміну малеат – антигістамінний засіб (блокатор Н1 рецепторів). Зменшує алергічні прояви при гострих респіраторних інфекціях.

Фармакокінетика

Парацетамол добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту незалежно від форми лікарського засобу – таблетки, капсули чи рідкі лікарські форми. Після прийому одноразової пероральної дози парацетамол досягає максимальної концентрації в плазмі крові протягом 30 - 60 хвилин. Він рівномірно розподіляється в тканинах організму. Зв’язування парацетамолу з білками плазми крові нестійке. Період напіввиведення парацетамола становить 1 - 4 години, його більша частина піддається глюкуронізації в печінці. Він виводиться з організму в незміненому вигляді із сечею протягом доби. Фенірамін досягає максимальної концентрації в плазмі крові протягом 1-2,5 години. 70 83% феніраміну виводиться з організму з сечею у вигляді метаболітів. Парацетамол і феніраміну малеат характеризуються високою біодоступністю. Аскорбінова кислота швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту і добре розподіляється в тканинах організму. 25 % аскорбінової кислоти зв’язується з білками плазми крові. Аскорбінова кислота виводиться з організму із сечею у вигляді метаболітів.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

Шлунково-кишковий тракт: сухість у роті, нудота, біль у надчеревній порожнині, пронос.

Серцево-судинна система: короткочасне підвищення артеріального тиску і прискорене серцебиття.

Сечостатева система: утруднене сечовипускання.

Алергічні реакції: висипання, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке.

Система кровотворення: дуже рідко – анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз, метгемоглобінемія.

Особливості застосування

Не можна перевищувати зазначеної дози!

Обережності слід дотримуватись хворим з порушенням функції печінки і нирок, згортання крові (у випадку значних порушень застосування протипоказано), з алкогольною залежністю, людям похилого віку.

Особам, які зловживають алкоголем, перед застосуванням Грипофлексу 500 необхідно проконсультуватися з лікарем.

Якщо виникли нудота, блювання, біль у животі, втрата апетиту, запаморочення, шум у вухах, погіршення слуху, лікування препаратом Грипофлекс 500 необхідно припинити.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами. Під час застосування препарату не можна керувати транспортними засобами чи обслуговувати складні механізми, оскільки препарат може спричинювати сонливість, відчуття втоми, уповільнену реакцію.

Використання препарату дітьми

Не застосовувати хворим на фенілкетонурію. Не рекомендується застосовувати хворим з підвищеним рівнем згортання крові.

Упаковка

5 ламінованих пакетиків.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

Зберігати у сухому, недоступному для дітей місці.

Зберігати при температурі від 15 оС до 25 оС.

Термін придатності 2 - роки.