Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Грипекс Хотефект

Виробник: АТ «Лабораторія Алкана Фарма», Іспанія.
АТ Код: АТС N02B E51
Клінико-фармакологічна група: Аналгетики і антипіретики. Парацетамол, комбінації без психолептиків.
Форма випуску: Гранули для приготування розчину для перорального застосування

Склад

1 пакетик містить парацетамолу 500 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг, хлорфенаміну малеату 4 мг;

допоміжні речовини: аеросил 200, повідон К 29/32, кислота лимонна безводна, натрію сахарин, сахароза, натрію цикломат безводний, ароматизатор апельсиновий Хіваудан 74016-71, барвник FDC жовтий N6 (Е 110).

Показання

Симптоматичне лікування грипу та інших гострих респіраторно- вірусних інфекцій, що супроводжуються підвищенням температури тіла, болем у м'язах і суглобах, головним болем, закладеністю носа, нежитем, сльозотечею; поліноз, алергічний риніт та інші алергічні захворювання верхніх дихальних шляхів, що супроводжуються вищезазначеними симптомами; больовий синдром малої і середньої інтенсивності різного генезу (головний, зубний біль, мігрень, невралгія, міалгія, меналгія, біль при травмах, опіках), пропасниця при інфекційно-запальних захворюваннях.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Не слід призначати дітям до 6 років.

Дозування

Дорослим і дітям старше 12 років призначають вміст одного пакетика кожні 6–8 годин, але не більше 6 пакетиків на добу. Доза для дітей 6–12 років становить ½ пакетика кожні 6-8 годин, загалом не більше 3 пакетиків на добу. Перед прийомом вміст 1 пакетика необхідно розчинити в половині склянки теплої води. Не рекомендується приймати препарат більше 7 днів.

Побічні дії

Дуже рідко, як правило внаслідок тривалого використання великих доз, може спостерігатися сонливість, порушення сну, підвищена збудливість, біль в епігастральній ділянці, нудота, токсичний вплив на печінку (зумовлені парацетамолом); шкірний свербіж, висип, набряк Квінке, анемія, тромбоцитопенія; сухість у роті, утруднення сечовипускання, порушення акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску (зумовлені холінолітичною дією хлорфенаміну).

Передозування

Можливі збудження, запаморочення, порушення сну, підвищення або зниження артеріального тиску, аритмії. Прийом внутрішньо більше 6 г парацетамолу може спричинити ушкодження печінки, жовтяницю. Антидотом парацетамолу є ацетилцистеїн.

Лікарська взаємодія

Одночасне застосування з інгібіторами моноаміноксидази може призвести до виражених артеріальної гіпертензії, тахікардії, збудження, що пов'язано з різким посиленням ефектів симпатоміметика фенілефрину. Препарат може посилити ефекти седативних препаратів, етанолу та етанолвмісних препаратів. При одночасному застосуванні Грипекс Хотефект з гіпотензивними засобами ефективність останніх може зменшуватися. При одночасному застосуванні з деякими снодійними, протиепілептичними препаратами, барбітуратами, рифампіцином, етанолом посилюється ризик гепатотоксичності препарату. При одночасному застосуванні парацетамолу з азидотимідином можливий розвиток нейтропенії. При одночасному застосуванні парацетамол посилює гепатотоксичність хлорамфеніколу.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Комбінований препарат, дія якого зумовлена ефектами компонентів, що входять до його складу. Парацетамол – аналгетик-антипіретик, виявляє виражену аналгезуючу, жарознижуючу і меншою мірою – протизапальну дію. Вказана дія парацетамолу пов'язана з його впливом на центр терморегуляції в гіпоталамусі, здатністю інгібувати синтез простагландинів у ЦНС і меншою мірою – блокувати генерацію больових імпульсів у периферичних нервових закінченнях. Фенілефрину гідрохлорид – симпатоміметик, виявляє судинозвужуючу дію, зменшує набряк і гіперемію слизової оболонки носа і придаткових пазух. Хлорфенаміну малеат – блокатор гістамінових Н 1 -рецепторів, виявляє протиалергічну дію, зменшує вираженість місцевих ексудативних процесів, усуває сльозотечу, виділення з носа, свербіж в очах і носі, має помірну бронхолітичну дію.

Фармакокінетика

Парацетамол швидко абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі досягається через 30–60 хвилин. Парацетамол проникає крізь плацентарний бар'єр. Незначна частина парацетамолу виділяється в грудне молоко. 85% парацетамолу метаболізується в печінці шляхом сульфо- і глюкуронової кон'югації, 15% метаболізується шляхом окислення цитохромом Р 450 . Період напіввиведення становить 3 години. Виводиться нирками у вигляді метаболітів. Хлорфенаміну малеат досить уповільнено всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Пік плазмової концентрації досягається протягом 2,5-6 годин. Виводиться головним чином із сечею. Фенілефрину гідрохлорид легко і повністю всмоктується після перорального прийому. Пік плазмової концентрації досягається протягом 1 – 2 годин. Виділяється переважно в незміненому вигляді із сечею.

Особливості застосування

Не слід перевищувати дози препарату, що рекомендуються. При виникненні побічних ефектів препарат слід відмінити. Під час прийому препарату не рекомендується вживати алкоголь, інші парацетамоловмісні препарати. Препарат з обережністю призначають у періоди вагітності і лактації. За необхідності лікування препаратом у I триместрі вагітності не слід застосовувати його тривалий час або у високих дозах. За необхідності короткотривалого застосування препарату в період лактації можна не припиняти годування груддю. З обережністю призначають препарат пацієнтам з тяжкими захворюваннями серцево-судинної системи, печінки, нирок, щитовидної залози, хворим на цукровий діабет, артеріальну гіпертензію, хронічне обструктивне захворювання легенів, бронхіальну астму, глаукому, гіпертрофію передміхурової залози з порушенням сечовипускання. Оскільки до складу препарату входить хлорфенамін, його не слід призначати водіям транспортних засобів. Препарат вміщує компонент, який здатний давати позитивний аналітичний результат допінг-контролю. Препарат також вміщує барвник FDC жовтий N6 (Е 110), що здатний спричиняти алергічні реакції в осіб з чутливістю до ацетилсаліцилової кислоти.

Упаковка

По 5 г гранул у пакетиках N10.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

Зберігати при температурі не вище +30оС в сухому місці, недоступному для дітей. Термін придатності – 2 роки.


Отзывы