Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Флюколд

Виробник: Наброс Фарма Пвт. Лтд.
АТ Код: АТС N02B E51
Клінико-фармакологічна група: Аналгетики та антипіретики.
Форма випуску: Порошок для приготування розчину для перорального застосування

Склад

1 пакетик (саше) містить парацетамолу 750 мг; фенілефрину гідрохлориду 10 мг; аскорбінової кислоти 60 мг;

допоміжні речовини: сахароза, натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), натрію сахарин, барвник хіноліновий жовтий (Е 104), аспартам (Е 951), кислота лимонна, порошок сушеного лимону, тринатрію цитрат.

Показання

Симптоматичне лікування застуди і грипу, які супроводжуються головним болем, закладеністю носа, чханням, болем в горлі, підвищенням температури тіла.

Дозування

Дорослим та підліткам старше 12 років призначають один пакетик Флюколду® до 4 разів на день. Інтервал між прийомами не менше 4 годин. Не більше 4 пакетиків протягом 24 годин. Вміст пакетику розчинити у склянці води.

Курс лікування – не більше 3 днів.

Побічні дії

Фенілефрину гідрохлорид може викликати підвищення кров‘яного тиску, головний біль, блювання. У рідких випадках можливе прискорення серцебиття, рефлекторна брадикардія.

Передозування

Симптоми передозування парацетамолу: блідість, нудота, блювання, анорексія та біль у животі, пізніше (через 12 – 48 годин) з’являється ураження печінки. Може розвинутись гостра печінкова та ниркова недостатність з гострим некрозом канальців. Відзначалась також серцева аритмія. Передозування фенілефрину може викликати головний біль, підвищення тиску, рефлекторну брадикардію, нудоту та блювання.

Лікування. Промивання шлунка, прийом активованого вугілля, симптоматична терапія. призначення метіоніну та ацетилцистеїну.

Лікарська взаємодія

Слід уникати одночасного застосування інших препаратів, призначених для симптоматичного лікування застуди і грипу, судинозвужувальних препаратів для лікування риніту, а також лікарських засобів, що містять парацетамол.

При одночасному застосуванні з Флюколдом® барбітуратів, трициклічних антидепресантів, а також алкоголю можливе збільшення періоду напіввиведення парацетамолу.

Тривале застосування протисудомних препаратів може зменшувати активність парацетамолу.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Фармакологічна активність препарату зумовлена властивостями парацетамолу, фенілефрину та аскорбінової кислоти, які входять до складу препарату. Парацетамол має аналгетичний, незначний антипіретичний ефект. Механізм дії пов‘язаний з інгібуванням синтезу простагландинів. Фенілефрин належить до групи симпатоміметиків, дія якого пов‘язана в першу чергу з прямою стимуляцією адренорецепторів і частково опосередковано через вивільнення норадреналіну. Має помірно виражену седативну та М-холіноблокуючу дію. Інгібує біологічні ефекти гістаміну: зменшує симптоми алергічного риніту, чихання, ринорею, подразнення у глотці. Аскорбінова кислота відіграє важливу роль у реалізації захисної функції організму від інфекції.

Фармакокінетика

Не вивчалась.

Особливості застосування

З обережністю застосовувати Флюколд® для лікування пацієнтів з порушенням функції нирок і печінки, хворих на ішемічну хворобу серця, цукровий діабет, хворих похилого віку.

Лактація. Застосовувати лише у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для дитини, або слід припинити годування груддю.

Вплив на здатність керувати автомобілем або іншими механізмами.

Під час лікування Флюколдом® слід утримуватися від керування автомобілем або технікою, що потребує концентрації уваги.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище 250С.

Термін придатності – 3 роки.