Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Флюбен

Виробник: Арвінд Ремедіз лімітед, Індія

Показання

Симптоматичне лікування застудних захворювань верхніх дихальних шляхів, які супроводжуються набряком слизової оболонки носа, підвищенням температури тіла, головним болем, болем у м'язах (у тому числі грип і ГРВІ).

Протипоказання

Підвищена чутливість до одного з компонентів препарату. Препарат не призначається жінкам під час вагітності та в період годування груддю, дітям до 12 років, а також пацієнтам з артеріальною гіпертензією, серцевими хворобами та тяжкими порушеннями функції печінки, особам, які зловживають алкоголем.

Дозування

Дорослим та дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці 3-4 рази на добу, але не більше 5 таблеток протягом доби. Курс лікування не повинен перевищувати 7 діб.

Побічні ефекти.

Можуть виникати алергічні реакції, такі як шкірний висип, біль в епігастрії, нудота, агранулоцитоз, анемія, тромбоцитопенія. При тривалому застосуванні, особливо у високих дозах, можлива гепатотоксична і нефротоксична дія (в т.ч. інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз), розвиток анемії (гемолітичної та апластичної), панцитопенії, метгемоглобінемії.

Передозування.

Симптоми передозування парацетамолу в перші 24 години: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураження печінки може стати явним через 12-48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати в енцефалопатію, кому та смерть. Гостра ниркова недостатність з гострим некрозом канальців може розвинутись навіть при відсутності тяжкого ураження печінки. Відзначали також серцеву аритмію. Ураження печінки можливе у дорослих, що прийняли 10 г і більше парацетамолу та у дітей, що прийняли препарату більше 150 мг/кг маси тіла. При передозуванні необхідна швидка медична допомога. Призначення метіоніну перорально або ацетилцистеїну внутрішньовенно може дати позитивний ефект протягом 48 годин після передозування. Необхідно також вжити загальнопідтримуючих заходів. Великі дози кофеїну можуть спричинити головний біль, тремор, нервозність та дратівливість.

Лікарська взаємодія

Ефект дії парацетамолу посилюється при його комбінації з кодеїном, аскорбіновою кислотою, скополаміном, хлорфенаміном, пропіфеназоном та кофеїном. При одночасному застосуванні барбітуратів, трициклічних антидепресантів, а також алкоголю можливе збільшення періоду напіввиведення парацетамолу. Не рекомендується застосовувати Флюбен одночасно з іншими препаратами, які містять парацетамол.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

. Аналгезуюча дія парацетамолу поширюється на центральну і периферичну нервову системи, але механізм дії повністю не встановлений. Жарознижувальна дія опосередкована впливом на регулюючі центри гіпоталамусу. В терапевтичних дозах парацетамол виявляє незначний вплив на серцево-судинну систему. Фенілпропаноламін гідрохлорид – симпатоміметик непрямої дії – має виражену судинозвужувальну дію, зумовлює зменшенню набряку та гіперемії слизової оболонки верхніх дихальних шляхів та синусів, сприяє усуненню закладеності носа. Хлорфенірамін малеат – блокатор гістамінових Н1-рецепторів – має помірно виражену седативну та М-холіноблокуючу дії. Інгібує біологічні ефекти гістаміну, має протиалергічну дію, яка проявляється в зниженні проникності судинної стінки капілярів, зменшенні вираженості місцевих ексудативних і алергічних реакцій. Зменшує симптоми алергічного риніту, ринорею, подразнення у глотці. Кофеїн – впливає на центральну нервову систему, безпосередньо стимулює серцеву діяльність і підвищує силу скорочення міокарда. Підвищує розумову і фізичну працездатність, знижує втому, сприяє підсиленню аналгезуючої дії парацетамолу.

Фармакокінетика

Фармакокінетичні властивості Флюбену обумовлені фармакокінетикою кожного інгредієнта препарату. Парацетамол швидко і майже повністю адсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 години після прийому. Він метаболізується у печінці і виводиться, головним чином, з сечею у формі глюкуронідних і сульфатних кон'югатів. Менше 5% виводиться у незміненому вигляді. Період напіввиведення коливається від 1 до 4 год. Препарат рівномірно розподіляється по всіх, рідинах організму, приблизно 25% його зв'язується з протеїнами плазми крові. Хлорфеніраміну малеат швидко абсорбується із шлунково-кишкового тракту і розподіляється по всіх тканинах організму. Приблизно 25% зв'язується з протеїнами плазми. Фенілпропаноламін легко всмоктується після перорального прийому, пікові концентрації у плазмі досягаються через 1-2 год; середній час напіввиведення 2-3 год. Фенілпропаноламін незначно метаболізується в організмі, виводиться переважно з сечею. Кофеїн швидко абсорбується і розподіляється по всіх тканинах і рідинах організму, включаючи ЦНС, ембріональні тканини і грудне молоко. Він швидко метаболізується і виводиться з сечею. Період напіврозпаду у плазмі дорівнює приблизно 3 год. 70% дози виводиться з сечею.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

При застосуванні препарату потрібно уникати керування автотранспортом та роботи з іншими небезпечними механізмами.

Використання препарату дітьми

Не перевищувати рекомендовані дози. Не застосовувати дітям до 12 років.

Особливі застереження.

Не перевищувати рекомендовану дозу.

Якщо висока температура зберігається протягом 3-х днів і більше або виникає знову, а біль не припиняється більше 5 днів, необхідно переглянути тактику лікування.

Застосовувати з обережністю та бажано під наглядом лікаря при затримці сечі, при гіпертрофії простати, артеріальній гіпертензії, хворобах серця, гіпертиреозі, цукровому діабеті, епілепсії, бронхіальній астмі, пептичній виразці, порушеннях функції печінки або нирок.

У хворих з підвищеною чутливістю до окремих компонентів Флюбену невеликі дози можуть спричинити безсоння, запаморочення, прискорене серцебиття, тремтіння, серцеву аритмію. В цьому випадку необхідно припинити прийом препарату.

Використання вагітними або при годуванні груддю

Вагітним жінкам потрібно уникати вживання препарату, особливо в 1-му триместрі вагітності. Бажано не приймати препарат або застосовувати з обережністю в період годування груддю.

Упаковка

По 4 таблетки у блістері, у паперовому конверті.

Категория видачі

За рецептом.

Умови та терміни зберігання

Термін придатності - 4 роки.

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 30°С.


Отзывы