Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Цетиринакс

Міжнародна назва: Cetirizine
Виробник: Актавіс АТ.
АТ Код: АТС R06А E07
Клінико-фармакологічна група: Антигістамінні засоби для системного застосування. Похідні піперазину.
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою

Склад

1 таблетка містить

цетиризину дигідрохлориду 10 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, кросповідон, кремнію оксид колоїдний, магнію стеарат; оболонка таблетки: гіпромелоза, макроголу стеарат, целюлоза мікрокристалічна, пропіленгліколь, титану діоксид Е171, вода очищена.

Показання

  • Сезонний алергічний риніт (сінний нежить);
  • Постійний (цілорічний) алергічний риніт;
  • Хронічна ідіопатична кропив’янка.

Протипоказання

Підвищена чутливість до цетиризину або до будь-якої допоміжної речовини, яка входить до складу лікарського засобу.

Препарат містить лактозу як допоміжний засіб, тому він не застосовується хворим з галактоземією або з глюкозогалактозним синдромом мальабсорбції.

Лікування Цетиринаксом® у період лактації протипоказане, тому що препарат виводиться з молоком.

Дозування

Застосовують внутрішньо, таблетку ковтають не розжовуючи та запиваючи водою.

Для дорослих і дітей старше 11 років – по 10 мг (1 таблетці) на добу;

для дітей 6-11 років – по 5 –10 мг (1/2 – 1 таблетці) на добу.

Хворим з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну <11-31 мл/хв), хворим, які знаходяться на гемодіалізі (кліренс креатиніну <7 мл/хв) або при печінковій недостатності дозу необхідно зменшити до 5 мг (1/2 таблетки) на добу.

Побічні дії

Можуть спостерігатись побічні реакції з боку

  • ЦНС – головний біль, запаморочення, сонливість, швидка стомлюваність, дратівливість;
  • вегетативної нервової системи – втрата апетиту, почервоніння обличчя, значне слиновиділення;
  • травного тракту – нудота, сухість у роті, дискомфорт;
  • серцево-судинної системи – відчуття серцебиття, тахікардія;
  • шкіри і слизових оболонок – висип.

При виникненні подібних небажаних медикаментозних реакцій добову дозу 10 мг можна розділити на 2 прийоми по 5 мг – ранком і ввечері.

Передозування

Симптоми передозування у дорослих включають сонливість, а у дітей – спочатку збудження і неспокій, а лише потім – сонливість.

Лікування передозування – симптоматичне і підтримуюче. При випадковому застосуванні великої дози рекомендується промивання шлунка.

Специфічний антидот не відомий, гемодіаліз не є ефективним.

Лікарська взаємодія

Теофілін зменшує кліренс цетиризину, не змінюючи його біотрансформації.Слід уникати одночасного застосування цетиризину і депресантів центральної нервової системи, через можливе зменшення концентрації уваги, що порушує звичайну діяльність.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Цетиризин є потужним селективним антагоністом Н 1 - рецепторів. Він пригнічує зумовлену гістаміном миттєву фазу алергічної реакції, а також зменшує міграцію клітин запалення та вивільнення медіаторів, які пов’язані з уповільненою алергічною дією. Його вплив на інші рецептори незначний, тому він не чинить антихолінергічної та антисеротонінової дії.

Фармакокінетика

Цетиризин швидко резорбується з шлунково-кишкового тракту. Його резорбція не залежить від наявності їжі, але її швидкість може незначно уповільнитись. Значною мірою зв’язується з білками плазми. Біологічний період напівжиття у здорових варіює від 6 до 10 годин; у дітей – 6-7 годин; у дітей до 4 років – 5, 5 години. Екскретується в незміненому вигляді переважно із сечею ( майже на 70% протягом 5 днів, порівняно з калом – на 10%). При легкому та середньому ступені ниркової недостатності біологічний період напівжиття становить 19-21 годину.

Особливості застосування

У деяких пацієнтів можливо виникнення сонливості.

Хворим з нирковою недостатністю необхідно коректувати дозу.

Під час лікування Цетиринаксом® не рекомендується вживання алкоголю та застосування седативних лікарських засобів, оскільки такі комбінації впливають на здатність концентрувати увагу і порушають звичайну активність.

Незважаючи на те, що застосування Цетиринаксу® не пов’язується з підвищенням тератогенного ризику, його застосування в період вагітності можливо тільки за призначенням лікаря після оцінки співвідношення «ризик/користь».

З обережністю призначають особам, які керують транспортними засобами, та операторам машин. При цьому не слід перевищувати призначену дозу.

Упаковка

7, 10 або 20 таблеток в упаковці.

Власник ліцензії. Балканфарма-Дупниця АТ.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

При температурі не вище 25oС.

Зберігати в місцях, недоступних для дітей!

Термін придатності – 3 роки.