Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Бро-Зедекс

Виробник: Вокхардт Лімітед.
АТ Код: АТС R05C А10
Клінико-фармакологічна група: Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях.
Форма випуску: Сироп

Склад

10 мл сиропу містять тербуталіну сульфату 2,5 мг, бромгексину гідрохлориду 8 мг, гвайфенезину 100 мг, ментолу 5 мг;

допоміжні речовини: сахароза, рідка глюкоза, кислота бензойна, натрію бензоат, натрію сахарин, пропіленгліколь, ванілін, рідкий сорбітол, барвник оранжевий червоний, ароматизатор RSW 786, вода очищена.

Показання

Симптоматичне лікування кашлю, пов’язаного з утрудненим виділенням мокротиння та/або бронхоспазмами.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Аритмія, що супроводжує захворювання серця, порушення функцій печінки, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, схильність до кровотеч. І триместр вагітності, період годування груддю.

Дозування

Дітям від 6 років призначають по ¼ чайної ложки (1,25мл) сиропу 3 рази на добу; старше 8 років – по ½ чайної ложки (2,5 мл) 3 рази на добу. Дорослим призначають по 1 - 2 чайні ложки (5 - 10 мл) 3 рази на добу.

Приймати препарат слід через 30 хв після їди.

Курс лікування становить 3 - 5 днів.

Побічні дії

Серцево-судинна система: серцебиття, тахікардія, аритмії, артеріальна гіпертензія або гіпотензія.

Нервова система: тремор, міалгія, неспокій, підвищена пітливість, запаморочення, головний біль, безсоння.

Травна система: нудота, блювання, диспепсичні явища, підвищення рівня активності амінотрансфераз, загострення виразкової хвороби шлунка, гастралгія, діарея, біль у животі.

Алергічні реакції: ангіоневротичний набряк обличчя, бронхоспазм, гіпертермія, висипи, кропив’янка; рідко – анафілактичний шок.

Інші: мідріаз, атонія сечового міхура, неприємний присмак у роті.

Передозування

Симптоми: тахікардія, тремор, порушення свідомості, судоми, екстрасистолія, гіпотензія, гіпокаліємія.

Лікування: промивання шлунка, застосування активованого вугілля. Терапія симптоматична.

Лікарська взаємодія

Не слід одночасно застосовувати тербуталіну сульфат з b-блокаторами, препаратами для інгаляційного наркозу, інгібіторами МАО, адреналіном, трициклічними антидепресантами та кортикостероїдами.

Бромгексин може підсилювати ефект лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку травного тракту. При комбінованому застосуванні бромгексину з протикашльовими засобами внаслідок пригнічення кашльового рефлексу може розвинутися застій бронхіального секрету. При одночасному застосуванні з антибіотиками бромгексин покращує їх проникність до легеневої тканини.

Гвайфенезин підсилює дію лікарських засобів, що пригнічують центральну нервову систему, а також етанолу.

Немає даних щодо негативної взаємодії ментолу з іншими лікарськими засобами.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Тербуталіну сульфат є симпатоміметичним агентом безпосередньої та вибіркової дії на b2-рецептори. Стимуляція b2-рецепторів бронхів призводить до розслаблення гладких бронхіальних м’язів, внаслідок чого розширюються бронхи та покращується дихання. Внаслідок дії тербуталіну послаблюється бронхоспазм, що сприяє також зменшенню кашлю. Бромгексин є муколітичним і мукокінетичним агентом. Він знижує в’язкість слизу шляхом розбивання в’язкої сітки мукополісахаридних волокон, які у великій кількості містяться в мокротинні; деполімеризує мукополісахариди як безпосередньо, так і шляхом звільнення лізосомних ферментів. Гвайфенезин – муколітичний засіб, стимулює секреторні клітини слизової оболонки бронхів, які виробляють нейтральні полісахариди, знижує в’язкість мокротиння, полегшує видалення мокротиння і сприяє переходу непродуктивного кашлю в продуктивний. Ментол діє як заспокійливий та болезаспокійливий засіб.

Фармакокінетика

Дія препарату є сукупною дією його компонентів, тому кінетичні дослідження не проводились.

Особливості застосування

Препарат слід приймати з обережністю пацієнтам із захворюваннями печінки/нирок в анамнезі, з ессенціальною або симптоматичною гіпертензією та з іншими серцево-судинними захворюваннями, а також пацієнтам, які хворіють на субкомпенсований цукровий діабет.

Під час лікування препаратом не рекомендується керувати автотранспортом і працювати зі складними механізмами.

Упаковка

По 100 мл сиропу у флаконі з мірним ковпачком у картонній упаковці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 3 роки.


Отзывы