Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Апап Ночной

Виробник: ТОВ ЮС Фармація, Польща, вул. Зембицька, 40, 50-507 Вроцлав, Польща.
АТ Код: АТС N02В Е
Клінико-фармакологічна група: Аналгетики та антипіретики. Парацетамол.
Форма випуску: Таблетки, вкриті плівковою оболонкою

Склад

активні речовини:

1 таблетка містить дифенгідраміну гідрохлориду 25 мг;

парацетамолу (Compap L ), який містить діючої речовини парацетамолу 500 мг;

допоміжні речовини: крохмалю прежелатинізованого, повідону, кросповідону, стеаринової кислоти;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, діамантовий синій (Е133);

оболонка: Opadry Blue YS-1-110524: гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид (Е171), поліоксиетиленгліколь, діамантовий синій (Е133), полісорбат 80, індиготин (Е132);

Opadry Clear YS-1-7006: гідроксипропілметилцелюлоза, поліоксиетиленгліколь 400, поліоксиетиленгліколь 8000.

Показання

Біль різного генезу, що супроводжується безсонням, у тому числі головний, кістково-суглобовий, м’язовий, зубний, менструальний біль, невралгія, біль, пов’язаний із застудою та грипом.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, ниркова або печінкова недостатність, вірусне запалення печінки, вроджені гіпербілірубінемії (синдроми Жильбера, Дубіна-Джонсона), виражені анемія, лейкопенія. Терапія інгібіторами МАО і два тижні після лікування ними. Періоди вагітності і годування груддю. Дитячий вік до 12 років. Фенілкетонурія, генетичний дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Дозування

Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 - 2 таблетки за 30 хв перед сном, запиваючи достатньою кількістю рідини. Препарат не слід приймати довше 10 днів.

Побічні дії

В особливо чутливих пацієнтів можуть спостерігатися:

  • алергічні реакції: шкірний свербіж, висипи на шкірі і слизових оболонках (звичайно еритематозний, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у тому числі синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла);
  • з боку центральної нервової системи (звичайно розвивається при прийомі високих доз): загальна слабкість, запаморочення, сонливість, психомоторне збудження, порушення концентрації уваги протягом наступного дня, особливо у разі недостатньої тривалості сну після прийому препарату;
  • з боку системи травлення: нудота, біль в епігастрії, підвищення активності печінкових ферментів, як правило, без розвитку жовтухи, гепатонекроз (дозозалежний ефект);
  • з боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми;
  • з боку органів кровотворення: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, біль у серці), гемолітична анемія (особливо для хворих з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази). При тривалому застосуванні у великих дозах – апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія;
  • з боку сечовидільної системи (при прийомі великих доз) – нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит папілярний некроз);
  • з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія, відчуття серцебиття, синусова тахікардія.

Передозування

У разі передозування можуть виникнути нудота, блювання, порушення частоти серцевих скорочень, біль у ділянці живота, порушення функції печінки і нирок.

Наслідком передозування може стати, перш за все, гепатотоксичність парацетамолу (прийом 15 таблеток).

Лікування. Промивання шлунка (до 1 години після передозування). Потім застосовують антидот N-ацетилцистеїн.

Дозування N-ацетилцистеїну: внутіршньовенно – 150 мг/кг маси тіла (у 200 мл 5 % розчину глюкози протягом 15 хв), потім – 50 мг/кг маси тіла (у 500 мл протягом 4 годин) і 100 мг/кг маси тіла (у 1000 мл протягом 16 годин); перорально – 140 мг/кг маси тіла одноразово, потім – 70 мг/кг маси тіла через кожні 4 години (разом – 72 години).

При дуже тяжких отруєннях може виникнути необхідність застосувати діаліз.

Лікарська взаємодія

Препарат не слід застосовувати одночасно з іншими ліками, що містять парацетамол. Може посилити дію протитромбозних засобів (варфарин, кумарин), засобів, що чинять депресивну дію на центральну нервову систему (снодійні, анксіолітики, знеболювальні засоби групи опіоїдів). Може посилювати дію і підвищувати токсичність нейролептичних засобів (галоперидол та інші похідні бутирфенону), антидепресантів (флюоксотин, пароксотин, трициклічні антидепресанти), протисудомних засобів (фенітоїн, карбамазепін, фенобарбітал), а також інших ліків, що гальмують активність цитохрому Р450ІІD6, у тому числі рифампіцину.

Особливі вказівки

Застосування препарату особами з недостатністю функції печінки, особами, які зловживають алкоголем, або голодують, спричиняє ризик ушкодження печінки.

З обережністю застосовувати особам з недостатністю функції нирок, з порушеннями серцевого ритму, артеріальною гіпертензією, хворим на бронхіальну астму, епілепсію, гіпертрофію передміхурової залози, гіпертиреоз, глаукому, а також особам літнього віку.

Під час лікування не можна вживати алкоголь.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

Під час застосування препарату слід утримуватися від керування автомобілем і обслуговуванням механізмів, що потребують високої концентрації уваги.

Використання препарату дітьми

Протипоказано дітям до 12 років.

Використання вагітними або при годуванні груддю

Протипоказане.

Упаковка

Таблетки № 6, 12, 24 у блістерах, у картонній коробці; № 50 – у флаконах, у картонній коробці; № 2 – у пакетах.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Зберігати при температурі не вище 30 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.


Отзывы