Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Аллертек

Виробник: Варшавський фармацевтичний завод Польфа АТ.

Склад

5 мл сиропу містить цетиризину дигідрохлориду 5 мг;

допоміжні речовини: сорбітол (Е 420), гліцерол, пропіленгліколь, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), натрію сахаринат (Е 954), кислота оцтова, натрію ацетат ∙ ЗН2О, есенція гранатова, вода очищена.

Показання

  • Хронічний алергічний риніт.
  • Сезонний алергічний риніт (сінний нежить).
  • Алергічний кон’юнктивіт.
  • Хронічна ідіопатична кропив’янка.

Дозування

До упаковки додається насадка-дозатор на 10 мл з мітками на 2,5 мл, 5 мл, 7,5 мл і 10 мл.

2,5 мл сиропу містять 2,5 мг цетиризину.

Діти 1 – 6 років: 5 мл (5 мг) на добу одноразово, або 2,5 мл (2,5 мг) два рази на добу.

Діти 6 –12 років (маса тіла від 20 кг): 10 мл (10 мг) на добу одноразово, або 5 мл (5 мг) два рази на добу.

Дорослі та діти віком від 12 років: звичайно 10 мл (10 мг) на добу одноразово.

Хворим з порушенням функції нирок і печінки необхідно призначати зменшені дози.

Побічна дія.

Більшість відомих небажаних реакцій мала слабкий і тимчасовий характер – сонливість, втома, головний біль та запаморочення, сухість слизової ротової порожнини, фарингіт, кашель, носові кровотечі, бронхоспазм, біль в животі, діарея, нудота, блювання.

У деяких хворих як прояви гіперчутливості спостерігаються шкірні реакції та ангіоневротичний набряк.

Іноді цетиризин спричиняє порушення функціональних тестів печінки (<1,5%), які проходять самостійно після припинення застосування препарату.

У дітей може спостерігатися надмірне збудження.

Протипоказання.

  • Виявлена гіперчутливість до компонентів препарату або гідроксизину.

- Дитячий вік до 1 року. - Період вагітності і лактації. Передозування.

Симптомами передозування є більш виражені побічні ефекти (дивись розділ «Побічні дії»).

У разі передозування необхідно промити шлунок, застосувати ентеросорбенти. Специфічного антидоту немає. Лікування − симптоматичне.

Особливості застосування

Застереження і спеціальні заходи при застосуванні.

Слід бути обережними при одночасному застосуванні деяких засобів, що пригнічують центральну нервову систему.

При лікуванні хворих з порушенням функції нирок і печінки слід призначати зменшені дози препарату.

Цетиризин слід обережно застосовувати з препаратами, які діють ототоксично (гентаміцин), оскільки вони можуть маскувати симптоми ототоксичності: шум у вухах, запаморочення.

Цетиризин внаслідок антигістамінної дії може впливати на результат шкірних проб, тому за 3 дні до їх виконання слід припинити лікування препаратом.

Застосування в період вагітності і лактації

Препарат можна застосовувати під час вагітності тільки у випадках абсолютної необхідності.

В період лактації препарат не слід застосовувати, оскільки він потрапляє в молоко матері. При необхідності застосування цетиризину годування груддю слід припинити на період лікування.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і обслуговувати механізми

У деяких хворих антигістамінні препарати можуть викликати сонливість, тому під час застосування препарату слід бути обережними при керуванні транспортними засобами і обслуговуванні механізмів, які потребують уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Дослідження не виявили взаємодії цетиризину з псевдоефедрином, циметидином, кетоконазолом, еритроміцином, азитроміцином і діазепамом.

При вживанні алкоголю цетиризин може підвищувати гальмівну дію на центральну нервову систему.

Під час лікування цетиризином не рекомендується застосовувати препарати, що пригнічують центральну нервову систему.

Відзначено невелике зменшення виведення цетиризину з організму у разі одночасного застосування теофіліну.

Упаковка

По 100 мл сиропу у флаконі з поліетилентерефталату (РЕТ) коричневого кольору №1 у картонній коробці.

До упаковки додається насадка-дозатор на 10 мл з мітками на 2,5 мл, 5,0 мл, 7,5 мл і 10 мл.

Категория видачі

За рецептом.

Умови та терміни зберігання

Зберігати при кімнатній температурі (15–25°С) в недоступному для дітей місці. Захищати від світла.


Отзывы