Россия
  • Россия
  • Украина
Укр

Ацистеин Для Детей

Міжнародна назва: Acetylcysteine
Виробник: Білім Фармасьютікалз А.С., Гебзе Органайз Санаї Болгесі, 1900 Сосак, № 1904 Гебзе, Кокаелі, Туреччина/Bilim Pharmaceuticals A.S., Gebze, Organize Sanayi Bolgesi, 1900 Sosak, No 1904 Gebze, Kocaeli, Tu
АТ Код: АТС R05C B01
Клінико-фармакологічна група: Муколітичні засоби.
Форма випуску: Гранули для сиропу

Склад

діюча речовина: acetylcysteine;

5 мл приготованого сиропу містять ацетилцистеїну 200 мг;

допоміжні речовини: натрію цитрат, натрію метилпарагідроксибензоат (Е 219), натрію пропілпарагідроксибензоат (Е 217), динатрію едетат, бета-каротен, сорбіт (Е 420), апельсиновий ароматизатор (порошок).

Показання

Лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в’язкості мокротиння, покращання його відходження та відхаркування.

Протипоказання

Гіперчутливість до ацетилцистеїну в анамнезі, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Дозування

Дорослим та дітям віком від 14 років призначають по 400-600 мг/добу (10-15 мл/добу), розподілені на 2-3 прийоми.

Дітям віком 6-14 років: 400-600 мг/добу (10-15 мл/добу), розподілені на 2-3 прийоми.

Дітям віком від 2 до 6 років: 200-400 мг/добу (5-10 мл/добу), розподілені на 2 прийоми.

При гострих неускладнених захворюваннях препарат застосовують 8-10 днів. Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар.

Спосіб приготування сиропу. Сироп слід готувати щонайменше за півгодини до застосування.

Додати свіжозакип’яченої та охолодженої води до позначки на флаконі та енергійно струшувати протягом 1-2 хвилин. Дати відстоятися. Через півгодини додати води до позначеного рівня та знову кілька разів енергійно струснути до повного розчинення гранул.

Побічні дії

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок, набряк Квінке, екзема.

З боку нервової системи: головний біль.

З боку органа слуху: дзвін у вухах, шум у вухах.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, зниження артеріального тиску.

Судинні розлади: геморагії.

З боку дихальної системи: ринорея, бронхоспазм, диспное.

З боку травного тракту: стоматит, абдомінальний біль, нудота, печія, блювання, діарея, диспепсія.

З боку шкіри та її придатків: кропив’янка, висипання, ангіоневротичний набряк, свербіж.

Загальні розлади: гіпертермія, набряк обличчя.

Дуже рідко повідомлялося про випадки анемії. У рідкісних випадках можливі тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла.

Відзначалися випадки зниження агрегації тромбоцитів, але клінічне значення цього не визначено.

Передозування

Немає даних про випадки передозування лікарських форм ацетилцистеїну, призначених для прийому внутрішньо.

Симптоми: передозування може виявлятися шлунково-кишковими симптомами, такими як нудота, блювання та діарея. Для дітей є ризик гіперсекреції.

Спеціального антидоту до ацетилцистеїну не існує. У випадках передозування рекомендується симптоматичне та підтримуюче лікування.

Лікарська взаємодія

Застосування разом з ацетилцистеїном протикашльових засобів може посилити застій мокротиння через зменшення кашльового рефлексу.

Антибіотики тетрациклінового ряду (виключаючи доксициклін), цефалоспорини, пеніциліни не рекомендується застосовувати одночасно з ацетилцистеїном. Тому інтервал між пероральним прийомом цих препаратів та прийомом ацетилцистеїну має становити не менше 2 годин.

Ацетилцистеїн може виступати у ролі донора цистеїну та підвищувати рівень глютатіону, який сприяє детоксифікації радикалів кисню та певних токсичних речовин в організмі.

Ацетилцистеїн зменшує токсичні ефекти парацетамолу. При одночасному прийомі з нітрогліцерином може потенціювати його вазодилатуючий ефект.

Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну.

Запобіжні заходи

Рекомендується з обережністю приймати препарат хворим з пептичною виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо у разі супутнього прийому інших лікарських засобів, що подразнюють слизову оболонку шлунка.

Хворим на бронхіальну астму необхідно знаходитися під суворим контролем під час лікування через можливий розвиток бронхоспазму. У разі виникнення бронхоспазму лікування ацетилцистеїном слід негайно припинити та звернутися до лікаря.

Пацієнтам із захворюваннями печінки, нирок ацетилцистеїн слід призначати з обережністю для уникнення накопичення азотовмісних речовин в організмі.

Застосування ацетилцистеїну, головним чином на початку лікування, може викликати розрідження бронхіального секрету і збільшити його об’єм. Якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірація. Легкий сірчаний запах не є ознакою зміни препарату, а є специфічним для речовини, що діє.

Під час лікування ацетилцистеїном рекомендується вживати достатню кількість рідини. Лікарський засіб містить сорбіт, тому пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози цей препарат приймати не слід.

Вплив на керування автотранспортом або іншими механізмами, а так само на швидкість реакції

Даних немає.

Використання препарату дітьми

Застосовують дітям старше 2 років.

Використання вагітними або при годуванні груддю

У період вагітності або годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки у випадку, якщо передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Упаковка

По 40 г гранул для приготування 100 мл сиропу у флаконі з мірною ложкою у картонній коробці.

Категория видачі

Без рецепта.

Умови та терміни зберігання

2 роки.

Приготований сироп зберігати при кімнатній температурі протягом 12 днів.

Гранули для сиропу зберігати в оригінальній упаковці при температурі нижче 30 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.


Отзывы